Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Untitled Document
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Збирання електричних щитів

на головну сторінку розділу альтернативна енергетика

Вибір інвертора для сонячних батарей.

В попередніх розділах ми поговорили про вибір сонячних батарей, акумуляторів та контролера заряду. Зараз прийшов час з визначенням інвертора.

Насамперед , вибраний інвертор повинен забезпечити необхідну вихідну потужність. Вхідна ( низьковольтна ) напруга пов'язана з цією потужністю досить тісно . Для вибору потужності інвертора необхідно взяти розраховану в попередніх розділах пікову потужність. Оскільки переважно цифра досить велика необхідно зменшити її до нормальної величини. Для цього прилади, які мають велику потужність, і які можна вмикати поодинці виписуються окремо, і до пікової потужності додається лише найпотужніший прилад з даного переліку.

Але крім цього у інверторів є й інші характеристики , на які слід звернути увагу.
По-перше , це форма виробленого струму . Найпростіші моделі виробляють змінний струм трикутної або навіть прямокутної форми ( меандр ) . Правда , це їх « теоретична » форма струму , в реальності зазвичай сильно погіршена величезними перешкодами і спотвореннями . Більш- менш успішно такий струм « їдять » лише нагрівальні прилади , що не містять електронних блоків , і лампи розжарювання. Вся інша електротехніка (будь-які електромотори , трансформатори , люмінесцентні та енергозберігаючі лампи та ін) від струму подібної форми можуть або вийти з ладу , або не запуститися , або працювати , але дуже погано , навіть якщо тестер чесно показує 220 В. На щастя , в даний час інвертори , що виробляють на виході змінний струм таких форм , зустрічаються рідко. Найбільш часто сучасні інвертори видають так званий « модифікований синус », що представляє собою ступеневе наближення до синусоїдальної формі. Така форма струму цілком успішно « перетравлюється » практично всіма сучасними побутовими пристроями та електроінструментами , але звук роботи деяких з них помітно змінюється і стає голосніше , а блоки живлення можуть почати помітно « дзвеніти ». Щоб усунути цю проблему , можна спробувати використовувати різні фільтри , що згладжують нерівності струму. Нарешті , інвертори , що виробляють «чистий синус » , видають струм , форма якого дуже близька до ідеального синусу і зазвичай набагато краще , ніж форма струму в суспільному електромережі. Єдиний недолік цього класу інверторів - вони трохи крупніше і в півтора -два рази дорожче аналогічних інверторів з « модифікованим синусом ».

Схеми форми струму і напруги на виході інвертора (зліва направо ) : чистий синус , модифікований синус , трикутник , меандр .
По-друге , це ККД інвертора . Чим він вищий , тим менше непродуктивні втрати енергії. Більшість сучасних інверторів має ККД більше 90%.
По-третє , це здатність інвертора працювати в режимі зарядки акумуляторів.
По-четверте , що докладніше індикація , тим краще. Вельми бажана можливість контролю як вхідної напруги ( на акумуляторах) , так і вихідного ( в розетці ) . Крім того , я вважаю за необхідне наявність захисту від перевантаження і від короткого замикання в навантаженні .

Розрахунок конкретного прикладу

Згідно з попередньо розрахованих даних пікова потужність в комфортному режимі 14,27кВт. Тепер складаємо перелік приладів, які можна вмикати поодинці. (Порохотяг, праска, пральна машина,електроінструмент,кухонний комбайн, мікрохвильова піч, електрочайник, фен, насос) Віднімаємо від пікової потужності сумарну потужністьцих цих приладів -12,7 кВт та додаємо 2кВт - найпотужніший з перелічених приладів.

Отже результат = 14,27 -12,7+2=3,57 кВт. Вибираємо з нашого переліку інверторів модель PM-4000LC яка відповідає усім необхідним параметрам.Далі перейдемо до вибору проводів для сонячної електростанції


Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308