Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Untitled Document
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Збирання електричних щитів

на головну сторінку розділу альтернативна енергетика

Вибір контролера заряду для сонячних батарей.

У сучасних системах контролер заряду стоїть між сонячною батареєю і акумуляторами. Його головне завдання - це нормувати напругу, що виробляється панелями фотоелементів, до напруги, необхідної для заряду акумуляторів з урахуванням їх поточного стану, в тому числі відключаючи їх від фотоелементів при повній зарядці щоб уникнути перезаряду. Більш докладно тут - будова та різновиди контролерів для сонячних батарей.

Вибір потужності контролера

Найбільш поширені контролери , розраховані на струм в 10 .. 30 А , іноді на 40 А. Більш потужні контролери зустрічаються рідше і коштують значно дорожче. Тим не менш, цілком можливо об'єднати декілька не дуже потужних контролерів паралельно , підключивши кожен з них до своєї групи фотоелектричних панелей. Така схема має деякі незручності , але іноді цілком прийнятна.

Контроллер заряду Івано-франківськ СТЕМ

Схема одночасного підключення декількох контролерів заряду.
При підключенні панелей до контролера треба стежити , щоб їх сумарний максимальний струм не перевищував 80 % .. 90% від номінального струму контролера. Наприклад , для 10- амперного ШІМ -контролера сумарний струм повинен становити не більше 8 .. 9 А. Цей запас необхідний для того , щоб контролер міг витримати надлишкове вироблення , наприклад , в ясний зимовий день , коли білий сніг , відмінно відображає світло , сприяє перезасвічуванню фотоелементів порівняно з розрахунковим , а помірний мороз трохи підвищує їх ККД. Таким чином , до одного 10- амперних контролеру з ШІМ можна підключити панелі на 24 В сумарною потужністю 300 Вт , а на 12 В - всього 150 Вт. Для контролерів з MPPT , що перетворюють «надлишок» напруги в додатковий струм , необхідний запас по номінальному струму може бути ще більше і сумарний струм батарей може бути обмежений аж до 60 % .. 75% від струму , що віддається контролером в навантаження , тобто потужність панелей , що підключаються до 10- амперних контролеру з MPPT , не повинна перевищувати 220 .. 240 Вт при 24 В і вдвічі менше при 12 В. Зазвичай виробники контролерів вказують допустиме навантаження на нього.

Розрахунок для конкретного прикладу

В попередніх розділах ви визначили основні компоненти системи - сонячні батареї з такими сумарними характеристиками - потужність 2 кВт, напруга 30,3В, струм 67А. Для струму необхідний поправочний коефіцієнт запасу 1,15(щоб струм не перевищував 80-90% від. Отже розрахунковий струм 77А.

З нашого переліку контролерів вибираємо необхідний нам контролер. Оскільки струм надто великий, вибираємо 2 контролери CM4024Z з наступними параметрами допустимий струм 40А, напруга заряду акумуляторів 12-24В, допустима вхідна напруга з панелей 60В.

Переходимо до вибору інвертора.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308