Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Untitled Document

Захист від аварійних режимів, пов'язаних з обривом «нуля»

Ціни на прилади захисту від обривів нуля
Захист від аварійних режимів, пов'язаних з обривом «нуля» (нульових живильних проводів) в 3-фазній розподільчий мережі 220/380 В.

Обрив нуля,тобто, відключення нульового провідника на ввідному щиті в будинок від глухозаземленої нейтралі трансформаторної підстанції, може відбутися: у разі його відгорання при сильному перевантаженні по фазах, при коротких замиканнях, при поганому контакті в місці підключення провідника; при його обриві в результаті дії стихії (вітер, падіння дерева), при крадіжці нульового провідника, при старій електропроводці, через помилки обслуговуючого персоналу або злий намір і т.д.

Якщо таке станеться в симетричній 3-фазній мережі, то на навантаженні це ніяк не відіб'ється. Прикладом цього може служити асинхронний трифазний електродвигун, для роботи якого, нуль, в загальному випадку, не потрібен. Це пояснюється тим, що обмотка трифазного двигуна симетрична і кожна фаза навантажена однаково.

Але в однофазних розподільчих мережах навантаження по фазах практично ніколи не збігаються. Різні навантаження по фазах, призводять до перекосу фазних напруг. Причому, чим більше відрізняються навантаження по фазах, тим більше перекіс. Для вирівнювання фазних напруг, необхідно заземлювати нульовий провід. У цьому випадку виникає зрівняльний струм, який призводить до примусового вирівнювання фазних потенціалів відносно нуля.

У таких мережах, у разі обриву нуля, в загальній точці 3-фазної мережі формується сумарний потенціал, який визначається опором навантаження кожної з фаз. Має місце сильний перекіс фаз, викликаний «зміщенням нуля». У цьому випадку, до одних споживачів, що живляться, наприклад, від фази С, буде докладена фазна напруга значно менша ніж 220 В, а до інших, що живляться від фази А і В - значно більшу ніж 220 В. Лінійна ж напруга, при цьому, залишиться незмінною. Найкритичніша ситуація може настати тоді, коли одна з фаз може виявитися не навантаженою зовсім (не ввімкнений жоден споживач). Тоді на цій фазі може формуватися напруга близька за своїм значенням до лінійної, тобто. 380 В, а на найбільш навантаженої фазі, напруга буде близькою до нуля. Якщо, у разі прикладеної високої напруги, в одній з фаз трапиться коротке замикання, до всіх споживачів інших фаз може бути докладена лінійна напруга 380 В.

Для захисту від наслідків обриву нуля, рекомендуємо використовувати мікропроцесорні релейні пристрої компанії Новатек-Електро. Для 1-фазної мережі можна використовувати реле напруги РН-101, РН-111: вони спрацюють по уставками мінімального або максимального напруги. У 3-фазної мережі можна використовувати реле напруги РНПП-311, РНПП-301, які спрацюють по уставками перекосу фаз.

Ціни на прилади захисту від обривів нуля
Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308