Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Untitled Document

Промисловий елетрообігрів

Інструкція з монтажу та експлуатації саморегулюючих нагрівальних лент вибухозахищеного виконання Klopper Therm.

Загальні вказівки
Ця інструкція призначена для користувачів саморегульованих кабелів фірми Klopper Therm
Принцип дії
Електричні кабельні системи обігріву заповнюють тепло, яке втрачається через теплоізоляцію, за допомогою нагрівальної стрічки. При заповненні втраченого тепла, труба, а відповідно і продукт, що протікає в ній, зберігає постійну температуру. Таким чином, виключається, наприклад, замерзання води в трубі і розрив труби, або загустіния рідини і звідси засмічення труби. При використанні простих систем, установка може запускатися з простим захисним пристроєм або перемикачем, для більш складних систем для кожної нагрівальної стрічки передбачений свій термостат, яким регулюється температура.

Монтаж саморегулюючого нагрівального кабелю на трубу

вибір обладнання
Перевірте, будь ласка, чи відповідають нагрівальні стрічки для даного конкретного застосування на трубах і резервуарах доданим до них інструкціям.
Маркування та умови експлуатації
Саморегулюючі стрічки служать, в тому числі, і для обігріву контейнерів, труб та зливних водопроводів з металу або синтетичного матеріалу, причому нагрівальні стрічки типу CKT призначені виключно для застосування в невибухонебезпечних зонах. Для застосування в в газовибухонебезпечних зонах і зонах з займистими пилом використовуються стрічки типу KT і HKT.
Діапазон температур навколишнього середовища: -40 гр.C ... + 55гр.C
Макс. темпер. застосування (довгостроково, включено): + 65гр.C (KT-J і CKT-JT) / + 120гр.C (HKT-J)
Макс. темпер. впливу (короткочасно., виключене): + 85гр.C (KT-J і CKT-JT) / + 190гр.C (HKT-J)
Мін. температура монтажу: -40гр.C
Мін радіус вигину: 12 мм

Таблиця вибору саморегулюючого нагрівального кабелю

-- не застосовуються

Приймання товару та зберігання
Приймання

 Перевірте відповідність поставленого матеріалу згідно відвантажувальної відомості.
 Перевірте нагрівальний кабель і його компоненти на наявність можливих ушкоджень при транспортуванні. Ми рекомендуємо провести перевірку опору ізоляції для кожного кабельного барабану.
 Якщо додається документація на конструкцію (відомість трубопроводів або матеріалів зг. Нагрівальних контурів), тоді перевірте матеріал зг. цим листам, щоб переконатися в тому, що є всі необхідні матеріали і поставка в повному комплекті. Якщо така проектна документаціяне додається, то збережіть відомість поставки як доказ.
зберігання
Нагрівальні кабелі і системні компоненти повинні зберігатися в сухому і чистому приміщенні. Обладнання повинно бути захищене на час зберігання від механічних ушкоджень. Допустимий діапазон температур зберігання: від -40 грC до + 55 грC.
Вилучення зі складу
Ми рекомендуємо скласти список вилученого зі складу устаткування і зберегти його разом з квитанцією про надходження товару. Таким чином, можуть бути своєчасно виявлені відсутні частини матеріалу подальша розробка проекту іноді може привести до того, що застосовуються інші матеріали, ніж були раніше передбачені.

Монтаж

Основні положення

Для установки електричних кабельних систем Klopper Therm можливі різні види підключень, проте деякі способи можуть бути небезпечні для персоналу і установок. Тому, зверніть увагу на те, що можна уникнути таких проблем:
 Не схрещуйте мідні дроти на обох кінцях кабелю один з одним. З кожним із цих проводів межує напруга або нульовий потенціал; схрещування проводів веде до короткого замикання.
 Заізолюйте чорний полімер, яким покриті мідні дроти. Екструдована чорна маса навколо проводівз синтетичного матеріалу ,проводить електрику і повинна використовуватися як провідник.
 Всі електричні з'єднання системи повинні бути ізольовані від вологості. Щоб виключити утворення іскор і небезпеку вогню, всі кабельні з'єднання та електричні підключення повинні бути також ізольовані від вологості. Сюди ж відноситься застосування належних ущільнюючих наборів кабелів і захист від вологи для всіх провідних з'єднань.
 Не піддавайте кабелі температурам, більшим, ніж максимально допустима номінальна температура. Високі температури можуть значно зменшити тривалість служби нагрівального кабелю.
 Без зволікання замініть пошкоджені кабель або компоненти. якщо пошкоджені компоненти (гріючий кабель, компоненти, теплоізоляція) не будуть негайно замінені, це може привести до збою функцій системи.
 У вибухонебезпечних зонах (займистий пил або газ) повинні застосовуватися спеціальні електричні компоненти. Як тільки в місці застосування з'являються вибухонебезпечні гази (установка в хімічній і нафтохімічній промисловості) або займистий пил (наприклад, при навантаженні вугілля або на складі зернових культур), повинні застосовуватися спеціальні кабелі з їх сполучними компонентами, а також системи управління, які допущені для застосування в таких зонах. Застосування неприпустимих продуктів може привести до вибуху або пожежі.
 Для монтажу системи на труби із синтетичного матеріалу або на повітрі діють спеціальні правила для вибору продукції та її підключення.

Загальне
Установка системи електричного кабельного обігріву повинна бути узгоджена з системою водопроводів, теплоізоляцією, а також електротехнікою і установкою інструментів. Вона повинна початися після проведення більшої частини механічних робіт. Випробування тиском трубопроводу і установка інструментів повинні бути в загальній масі завершені, перш ніж почнеться монтаж нагрівального кабелю.

Попередня перевірка перед монтажем
Переконайтеся в тому, що встановлювана нагрівальна стрічка відповідає проектній документації. Зверніть увагу на розташування труб і сплануйте прокладку нагрівальної стрічки. Переконайтеся, що завершено всі механічні та інструментальні роботи. Всі покриття повинні висохнути перед установкою.
Робота з нагірвальною стрічкою
 Використовуйте тримачі котушок для розмотування стрічки, так як можливі петлеутворення можуть привести до пошкодження стрічки.
 Прокладайте нагрівальну стрічку трохи натягнуто, в безпосередній близькості до поверхні, що нагрівається. Таким чином можна уникнути перешкод з боку опор та іншого обладнання.
 Залишайте 35-50 см нагрівальної стрічки на кожне приєднання до мережі, Т-відводи, кінцеві закладення. Це спростить виконання електричних з'єднань. .
 Додаткова нагрівальна стрічка на вентилі, опори та іншого обладнання. Розрахунок точної додаткової довжини нагрів. стрічки і методи підключення описані в інструкції по установці.
 При використанні кабелю не натягуйте його сильно і уникайте установки на гострі кромки.
 Не згинайте і не перетискайте нагр. стрічку, не наступайте на неї і не наїжджайте машинами.
Розташування нагрівальної стрічки
Стрічка може простягатися як уздовж труби, так і по спіралі навколо неї. Установка по спіралі використовуєтья тоді, коли кількість типів стрічок обмежена.
Установка уздовж труби
При прокладанні нагр. стрічки вздовж труби, прокладайте її в нижньому секторі труби. Таким чином, запобігається її механічне пошкодження при падінні на трубу різних предметів і ходінні по ній.

Розміщення нагрівального кабелю на трубі стем івано-Франківськ

 

спіральна укладка
Подібна укладка збільшує кількість нагр. стрічки на метр труби. Встановлена ​​довжина нагр. стрічки = довжині труби х коефіцієнт спіралі. За допомогою даної таблиці можна визначити правильний крок укладання для кожного розміру труби і фактора спіральної обмотки.

спіральне вкладання саморегулюючого кабелю

Таблиця спірального кроку при вкладанні саморегулюючого кабелю

Наприклад: для трубопроводу з внутр. діаметром Dу 100 (4 "), якому на 1 м необхідно 1,3 м нагр. стрічки, крок укладання становить (S) 440 мм.

Зміцнення нагрівальної стрічки
При звичайній прокладці нагр. стрічка може бути прикріплена самоклеючою склопластиковою або алюмінієвою монтажною стрічкою. Також можуть застосовуватися пластикові хомути, якщо номінальна температура матеріалу хомута аналогічна або вище, ніж потрібно для нагр. системи. Нагр. стрічка повинна бути щільно прикріплена до труби на відстані 300 - 500мм, як показано на рис. 4 і 5.

Схема прокладання самрегу по трубі стем івано-франківськ


Примітки
1) Щоб уникнути можливого пошкодження нагр. стрічки, не прикріплюйте її металевими хомутами або дротом.
2) У пластикових труб для прикріплення нагр. стрічок повинна використовуватись клейка алюмінієва стрічка, щоб вирівняти ізоляційну дію пластику (див. також рис. 5). В якості додаткової міри для поліпшення теплопередачі, перед укладанням нагр. стрічки на пластикову трубу необхідно обгорнути трубу алюмінієвою фольгою.
Відрізання нагрівальної стрічки
Відрізуйте стрічку після того, як вона буде прикріплена до труби. Переконайтеся, що передбачені припуски на з'єднувальні та кінцеві муфти і трубоотвод (вентилі, опори тощо), перш ніж ви відріжете нагр. стрічку. Тепловіддача нагр. стрічки не зменшиться при скороченні довжини. Захистіть всі кінці нагр. стрічки від вологи і механічного пошкодження, якщо вона залишається на тривалий час відкритою.
деталі установки
Нагр. стрічку слід прокладати таким чином, щоб було можливим проведення її елементарного технічного обслуговування, заміни вентилів і вбудованих в контур приладів, без надмірного демонтажу ізоляції або розрізання стрічки. Найкращий спосіб досягти цього - прокласти нагрівальну стрічку петлевидно. Кількість додаткової стрічки, необхідної для прокладки на клапанах, опорах, підвісках і т.п. різна для труб різного діаметру і її елементів. У таблиці II зведені всі дані для розрахунку необхідної довжини нагр. стрічки на трубопровідне устаткування. Припуски по довжині нагрівальної стрічки для арматури / вузлів трубопроводу.

Каблиця допустків на арматуру при проектування нагрівального кабелю

Примітки:
1) Номінальна довжина нагр. стрічки дана в міліметрах (мм). Додаткова довжина стрічки розрахована на мінімальну компенсацію тепловтрат для трубопровідної арматури і для необхідного обслуговування приладів
2) Вищевказані значення засновані на середніх розмірах елементів трубопроводу за умови, що товщина теплоізоляції на елементах буде такою ж, як і на трубі. Номінальна довжина нагрівальної стрічки для кожної окремої арматури відповідає заданому в таблиці значенням плюс довжина фланець / фланець цього елемента.
3) Для фланцевого вентиля (водоспускальний клапан) спочатку вибирають тип вентиля, потім додають одну пару фланців для розрахунку додаткового кількості нагрівальної стрічки.
На цих малюнках показані деталі установки нагрівальної стрічки в різних випадках:

Схема підігрву нагрівальних вентилів


Кабельний обігрів стем івано-франківськ

Підключення, зєднання, підводи та відгалуження
Повинні використовуватися тільки схвалені Klopper Therm підвідні, кінцеві, з'єднувальні та відгалужувальні муфти. При недотриманні цих умов всі гарантії та офіційний допуск до експлуатації знімаються. При підготовці та монтажу нагрівальної стрічки повинні дотримуватися вказівки по установці для кожного набору компонентів. Кінцеві (підвідні) засувки і сполучні муфти повинні бути виготовлені до того, як ситема буде підключена до мережі. При установці нагрівальних стрічок, рекомендується їх маркувати тим же номером, що й нагрівальний контур. Це спрощує ідентифікацію компонентів і електромонтаж під час наступних фаз монтажу. Інструкції по установці є в кожному комплекті.

Саморегулюючий нагрівальний кабель стем івано-франківськ

Теплоізоляція
Перевірка перед нанесенням ізоляції
Огляньте нагрівальні стрічки та їх компоненти на предмет правильності установки і наявності пошкоджень. Зокрема, перевірте:
- Чи передбачено необхідна додаткова кількість нагрівальної стрічки для кожного вентиля, фланця, опори і т.п .; чи немає фізичних ушкоджень, зарубок, вм'ятин. Якщо кількість стрічки більше, ніж визначено в специфікації, то це не буде проблемою завдяки ефекту саморегуляції.
 Чи встановлені правильно всі підключення, з'єднання, відводи і кінцеві закладення, в тому числі і кабельні ущільнення на з'єднувальних коробках, які ведуть до енергопостачання.
нанесення ізоляції
Перевірте тип і товщину застосовуваної теплоізоляції на відповідність проектним даним .. Зміна товщини і типу ізоляції може вимагати застосування нагрівальної стрічки з іншою питомою потужністю. Переконайтеся, що весь трубопровід, включаючи проходи через стіни, фітинги тощо, повністю були ізольовані.
Перевірте систему і переконайтеся в тому, що:
 Ізоляція не стала вологою від можливих опадів перед нанесенням вологозахисту
 З'єднання внакладку на вертикальних трубах належним чином перекриваються: верхня частина повинна перекривати нижню.
 Використовувалися потовщуючі прокладки на з'єднаннях внакладку, щоб запобігти проникненню вологи.
 Усі проходи через ізоляційний шар (вентилі, підвіски і т.д.) належним чином захищені від
проникнення води.
 Предмети нестандартної форми (насоси і т.п ..) належним чином захищені від проникнення води.
Щоб зменшити ймовірність пошкодження нагрівальної стрічки, встановіть теплоізоляцію якомога швидше. Ми рекомендуємо, після нанесення теплоізоляції провести перевірку на опір ізоляції, щоб переконатися в тому, що нагр. стрічка не була пошкоджена в процесі її установки.
маркування
Встановіть позначки "Електронагрів" рівномірно на обох сторонах трубопроводу для попередження обслуговуючого персоналу. Попередньо відзначте зовні на теплоізоляції місце розташування різних компонентів системи кабельного підігріву. Це полегшить надалі техобслуговування системи, в разі виникнення проблеми.

ТЕРМОСТАТИ І температурні датчики
В деяких випадках, коли потрібно підтримувати певну температуру, необхідне застосування термостата. При виборі потрібного термостата необхідно враховувати номінальну напругу і номінальний струм навантаження приладу, а також можливість його установки в різних середовищах (вибухозахищеність, влагозащищенность, захист від корозії і т.п.). Термостат необхідно встановити якомога ближче до гарнітури для підключення до мережі. Він може бути встановлений безпосередньо на сам комплект підключення нагр. стрічки до мережі, за умови, що дотримані вимоги щодо кабельних захисних трубок, ущільнень і т.п .. Якщо необхідно визначити мінімально можливу температуру навколишнього середовища, термостат слід встановлювати по можливості в тіні. При використанні термостата для визначення температури труби, необхідні виносні датчики повинні бути прикріплені навпроти нагрівальної стрічки під кутом 90 гр. це забезпечить роботу термостата на основі фактичної температури труби, без впливу температури самої нагр. стрічки. Встановіть датчик, якщо можливо, як мінімум на відстані 1 метр від наступного теплостоку.
Проникнення вологи всередину корпусу термостата може привести до корозії і короткого замикання. Щоб уникнути цього необхідно забезпечити:
 Герметизацію всіх отворів
 Захищене зберігання корпусу і закриття кришки корпусу під час монтажу
 відповідне закриття і ущільнення кришки, щоб уникнути попадання вологи в корпус
 Застосування нагрівального елемента термостату, якщо він на ньому передбачений. Не вимикайте нагрівальний елемент протягом літніх місяців!
Умови для електроживлення
Номінальна напруга
Переконайтеся в тому, що напруга нагрівальної стрічки збігається з напругою в мережі, до якої планується підключити її. Кабель, розрахований на 230/240 В, може бути використаний в диапозоні від 208 до 277 В при відповідній зміні вихідної потужності.
Захист від перенапруги
Автоматичний захисний вимикач вибирається у відповідність зі специфікацією Klopper Therm. Якщо прилад не є стандартним термомагнітним захисним вимикачем, зв'яжіться з фірмою Klopper Therm
Захист від короткий замикання на землю
Пристрої захисного відключення (УЗО) потрібно передбачати при всіх системах нагріву згідно з місцевими інструкціями для електричних пристроїв. Зазвичай використовуються ПЗВ на 30мА з урахуванням величини витоку струму. Прилади з більш низьким порогом можуть привести до помилкового спрацьовування. .
гідроізоляція
Проникнення вологи є однією з основних проблем, яка веде до поломки систем електрокабельного обігріву. Отже, необхідно особливо уважно поставитися до відповідної гідроізоляції всіх електричних з'єднань і муфт. Герметизуючі комплекти забезпечать необхідний захист нагрівальної стрічки від вологи. Всі інші електричні з'єднання (підключення нагр. Стрічки до мережі, контакти термостатів, автоматичних вимикачів і т.т.) повинні бути також ізольовані відповідним способом

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308