Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці
Статті по електриці Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Як вибрати необхідну модель стабілізатора напруги

Самостійний вибір необхідної моделі стабілізатора напруги в деяких випадках буває досить скрутним завданням. Для полегшення проблеми вибору стабілізатора напруги ми допоможемо Вам відповісти на кілька важливих і поширених питань.

З чого почати?

Спочатку необхідно зрозуміти, чи дійсно вам потрібен саме стабілізатор. Для цього треба визначити, які саме проблеми характерні для вашої електромережі - постійно завищена або занижена напруга, різкі стрибки або провали напруги, спотворення синусоїдальності, і т.п. Обладнання, що рекомендується для захисту від основних видів нестабільностей і перешкод в електромережі, докладно розглянуто в матеріалі "Область застосування стабілізаторів напруги та ДБЖ".

Які технічні характеристики стабілізатора важливі для правильного вибору?

Ми рекомендуємо розглядати характеристики стабілізатора напруги в наступному порядку:

кількість фаз;
вихідна потужність;
робочий діапазон вхідних напруг;
статична точність стабілізації;

швидкодія;
умови експлуатації;
маса і габарити.

Яку модель стабілізатора напруги: однофазну або трифазну, необхідно вибрати для роботи Вашого обладнання та техніки?

Розглянемо наступні основні варіанти підключення навантаження:

навантаження являє собою один закінчений пристрій або прилад;
У цьому випадку досить довідатися з паспорта або інструкції з експлуатації на даний пристрій або прилад схему підключення до електромережі та його споживану потужність (пікову і номінальну).
навантаження є декілька пристроїв або приладів;
У цьому випадку, якщо серед них є хоча б один пристрій або прилад із трифазною схемою підключення, необхідно вибрати трифазну модель стабілізатора напруги.
У разі якщо сумарна потужність навантаження велика, і її можна розділити на частини, краще вибрати трифазну модель стабілізатора напруги і при підключенні розподілити навантаження по фазах. Рівномірний розподіл навантаження дозволить уникнути ефекту "перекосу фаз", а також продовжить термін служби стабілізатора. Зверніть увагу на те, щоб навантаження по будь-якій з фаз (каналів стабілізатора напруги) не перевищувала допустимого значення для даної моделі стабілізатора напруги.

Для побудови схем комплексного електроживлення, наприклад котеджів, квартир, дач і т.п., рекомендуються як однофазні, так і трифазні моделі стабілізаторів напруги або їх комбінації. В даній ситуації все залежить від того, яку частину електромережі об'єкту Ви вирішили живити стабілізованою мережевою напругою. У варіанті, коли підключається повністю весь об'єкт, ми рекомендуємо, в загальному випадку, трифазний варіант стабілізатора напруги, щоб окремо підключити освітлення, основну силову (розеткові) групу, додаткову силову групу. Не обов'язково завжди вибирати один однофазний або трифазний стабілізатор напруги. У деяких випадках систему електроживлення можна побудувати з декількох, різних за потужністю і точністю стабілізації однофазних або трифазних моделях стабілізаторів напруги.

Як правильно визначити необхідну потужність стабілізатора напруги?

Щоб зробити вибір моделі стабілізатора напруги за критерієм необхідної потужності, необхідно розрахувати сумарну потужність, споживану навантаженням.

Потужність, споживану конкретним пристроєм, можна довідатися з паспорта або інструкції з експлуатації. Іноді споживана потужність разом з напругою живлення і частотою мережі вказується на задній стінці приладу або пристрою.

У разі, якщо зазначена інформація відсутня, споживану потужність можна приблизно визначити згідно таблиці

При підрахунку потужності, споживаної пристроєм, слід враховувати так звану повну потужність, а також пусковий струм пристрою. Повна потужність - це вся потужність, споживана електроприладом, вона складається з активної потужності і реактивної потужності, залежно від типу навантаження. Активна потужність завжди вказується у ватах (Вт), повна - у вольт-амперах (ВА). Пристрої - Споживачі електроенергії часто мають як активну, так і реактивну складові навантаження.

Активне навантаження. У цього виду навантаження вся споживана енергія перетворюється у випромінювання (світло, тепло). У деяких пристроїв ця складова є основною. Приклади - лампи розжарювання, обігрівачі, електроплити, праски і т. п.

Реактивні навантаження. Всі інші. Вони, в свою чергу, поділяються на індуктивні та ємнісні. Приклад - пристрої, що містять електродвигун. Ці елементи лінійних ланцюгів не поглинають енергії, а лише частково запасають її в електричному або магнітному полі з наступною віддачею в електричний ланцюг.

Повна потужність у вольт-амперах та активна потужність у ватах пов'язані між собою коефіцієнтом COSф. На приладах, які мають реактивну складову навантаження, часто вказують їх активну споживану потужність у ватах і COSф. Щоб підрахувати повну потужність у ВА, потрібно активну потужність в Вт розділити на COSф. Наприклад: якщо на дрилі написано "600 Вт" і "COSф = 0,6", це означає, що насправді споживана інструментом повна потужність буде дорівнює 600/0, 6 = 1000 ВА. Якщо COSф не вказано, для приблизного розрахунку активну потужність можна розділити на 0,7.

Високі пускові струми. Будь-який електродвигун у момент включення споживає енергії у декілька разів більше, ніж в штатному режимі. Співвідношення величини споживаного струму в момент пуску (включення) пристрої до величини струму в сталому режимі називається кратністю пускового струму. Дана величина залежить від типу і конструкції електродвигуна, наявності або відсутності пристрої плавного запуску, і може мати значення від 3 до 7.

У випадку, коли до складу навантаження входить електродвигун, який є основним споживачем у даному пристрої (наприклад, глибинний насос, холодильник), але його пусковий струм невідомий, то паспортну споживану потужність двигуна необхідно помножити мінімум на 3, щоб уникнути перевантаження стабілізатора напруги в момент включення пристрою.

Великі пускові струми можуть спостерігатися і у інших пристроїв

Споживач Кратність пускового струму тривалість імпульсу пускового струму, с
Лампи розжарення 5..13 0,05..0,3
Електронагрівальні прилади із сплавів
ніхром, фехраль, хромаль
1,05..1,1 0,5..30
Люмінісцентні лампи із пусковими приладами 1,05..1,1 0,1..0,5
Комп'ютери, монітори, блоки живлення 5..10 0,25..0,5
Прилади із трансформатором в блоці живлення до 3 0,25..0,5
Прилади із електродвигунами, в тому числі холодильники, насоси, кондиціонери 3..7 1..3

 

Рекомендується вибирати модель стабілізатора напруги з 20% запасом від споживаної потужності навантаження. По-перше, Ви забезпечите "щадний" режим роботи стабілізатора, тим самим збільшивши його термін служби, по-друге, створите собі резерв потужності для підключення нового обладнання.

Яка величина точності стабілізації необхідна для захисту обладнання?

Для вибору точності стабілізації необхідно визначити діапазон напруг, допустимих для живлення захищається стабілізатором напруги апаратури. Щоб дізнатися параметри електроживлення Вашої апаратури, зверніться до інструкції з експлуатації або в сервісний центр її виробника.

Ми не можемо сказати точно, яке електроживлення необхідно саме Вашій апаратурі для безпечної роботи, так як існує великий розкид у вимогах, пропонованих до електроживлення апаратури та приладів різних виробників.

Електроживлення більшості побутових приладів і апаратури можна здійснювати напругою 220В ± 5-7%.

Освітлювальну апаратуру (люстри, прожектори, софіти і т.п.) рекомендується підключати через стабілізатор з точністю не менше 3% і плавним (не ступінчастим) регулюванням напруги. Чим вище точність стабілізації, тим менше розкид вихідної напруги, і, відповідно, менше видима зміна інтенсивності світла при різких стрибках вхідної напруги. Увага! Застосування стабілізатора напруги не дозволяє повністю уникнути ефекту "миготливого світла", але захищає лампи освітлення від передчасного виходу з ладу.

Які додаткові функціональні можливості може мати стабілізатор?

Основними функціями стабілізатора напруги є:

стабілізація вихідної напруги в межах робочого діапазону вхідної напруги;
захист навантаження від підвищеної або зниженої вихідної напруги при знаходженні вхідної напруги поза робочого діапазону (відключення живлення навантаження);
захист стабілізатора від перевантаження по потужності і короткого замикання в колі навантаження.
Деякі моделі стабілізаторів забезпечують додаткові функціональні можливості, які за своїм призначенням можна умовно розділити на наступні групи:

можливість самостійної зміни споживачем налаштувань стабілізатора:
установка номінального вихідної напруги, відмінного від 220В;
зміна порогів захисту навантаження від підвищеного або зниженого вихідної напруги.
зручність експлуатації:
розширена індикація параметрів роботи стабілізатора (РКІ-дисплей, цифровий сегментний індикатор);
звукове оповіщення;
моніторинг роботи стабілізатора з персонального комп'ютера;
віддалена сигналізація і керування стабілізатором напруги.
додатковий захист стабілізатора:
захист від перегріву силових вузлів;
пристрої самодіагностики стабілізатора.
Якщо Ви не зуміли відповісти на запропоновані вище питання або після відповіді на них у Вас залишилися сумніви з вибором необхідної моделі стабілізатора напруги, в цьому випадку ми настійно рекомендуємо по всім незрозумілим питанням або за додатковою інформацією звертатися до наших спеціалістів.

Крім цього, наші фахівці допоможуть Вам визначити необхідність застосування іншої супутньої стабілізаторам змінної напруги апаратури (джерел безперебійного живлення, пристроїв контролю та захисту тощо), що дозволяє вирішити конкретну задачу по забезпеченню якісного електроживлення.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308