Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Регулятори освітленості, або димери

 У статті розповідається про димери реостатні, тиристорні, симісторні і на польових транзисторах. Наводиться їх порівняння.

Диммер Івано-Франкківськ

Всім відомо, що наш настрій залежить від рівня навколишнього освітлення. Яскраве освітлення додає нам бадьорість, а приглушене світло несе нам спокій і умиротворення.

Використання класичних вимикачів освітлення в квартирі в наш час всіляких електронних пристроїв виглядає не зовсім сучасно, хоча й практично. Для регулювання освітленості приміщень промисловість випускає димери.

 Димер (від англійського dim - «затемнювати») - це регулятор електричної потужності навантаження ввімкнений послідовно з нею.

Якщо просто, то диммер - це електричний прилад, включений послідовно в електричну мережу,що змінює плавно або східчасто подавану напруга на регульований електричний пристрій. В якості навантаження може виступати нагрівач, електричний двигун або електричне джерело освітлення.

Диммери, які дійсно змінювали напругу на навантаженні, вже давно не випускаються промисловістю, оскільки на таке здатні тільки реостати або змінні резистори. Реостатні диммери сильно грілися і були пожежонебезпечними.

 Сучасні диммери використовують інший принцип регулювання вихідної потужності навантаження. І в залежності від електронної начинки приладу диммери поділяються на тиристорні, симісторні та на польових транзисторах.

Тиристорний димер в своїй електронній начинці використовує напівпровідниковий елемент під назвою тиристор, який являє собою керований діод, який пропускає електричний струм тільки в один напрямок за умови, що на його керуючому електроді присутній сигнал.

Принцип роботи тиристорного димера полягає в тому, що електронна схема пристрою формує керуючий сигнал, який управляє моментом відкриття тиристора на різних ділянках напівхвилі синусоїдальної напруги. Змінюючи час дії прикладеної напруги на електричний прилад, буде мінятися потужність електричного приладу.

Перевагою тиристорного димера є компактність електричної схеми і її пожежобезпечність. Недоліком такої схеми є наявність радіочастотних та мережевих перешкод, спотворення синусоїдальності напруги, що обмежує використання трансформаторів. Крім того, тиристорні диммери виходить з ладу, якщо в мережі сталося коротке замикання. В електронній схемі використовується дорогий діодний міст, через який відбувається подорожчання пристрою.

Сімісторні димери прийшли на зміну тиристорним, які у своїх електронних схемах стали використовувати сімістор, що представляє собою два тиристори включені зустрічно-паралельно. Завдяки його здатності пропускати електричний струм в обох напрямках стало можливим відмовитися від діодного моста, що здешевило пристрій. В іншому, сімісторні диммери нічим не відрізняються від своїх попередників.

Нове покоління диммерів в своїй роботі використовують польові транзистори, що використовують інші принципи роботи. Напівпровідниковий матеріал транзистора змінює свій опір під впливом магнітного поля, яке створюється на керуючому електроді при подачі керуючого сигналу. Ці пристрої вже не створюють радіо і мережевих перешкод. Стало можливим підключення понижувального трансформатора для галогенних ламп. Електронні схеми диммерів мають захист від короткого замикання, перегріву і перевантажень в мережі.

Всі вище перераховані диммери не здатні регулювати яскравість люмінесцентних ламп.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308