Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Untitled Document

На головну сторінку обладнання ruself

Вибір стабілізатора напруги

Вибір стабілізатора напруги СТЕМ Івано-ФРанківськ

Енергетики зобов'язуються постачати нам електрику належної якості , а саме - частотою 50 Гц і напругою 220 В +10 %. Але , на жаль , насправді це часто буває не так. Якщо з частотою , як правило , все гаразд , то напруга в наших мережах може відхилятися в досить широкому діапазоні. В результаті електрообладнання та побутова техніка працюють не так як належить , перебуваючи в критичних умовах , і рано чи пізно виходять з ладу.
     Власне стабілізатор призначений для автоматичного регулювання напруги , захисту обладнання від кидків напруги , згладжування імпульсних перешкод . Проводять стабілізатори різні вітчизняні і зарубіжні підприємства . Наша компанія відібрала для свого асортименту найбільш популярні і якісні моделі, що відповідають різноманітним технічним і ціновим вимогам. Вся продукція сертифікована , пройшла передпродажну підготовку і забезпечена гарантійним обслуговуванням.
     Отже, перейдемо безпосередньо до методики вибору:
1 . Трифазний , або однофазний ?
     Якщо у Вас однофазна мережа , то вибір очевидний.
     Якщо мережа - трифазна : При наявності хоча б одного трифазного споживача буде потрібно трифазний стабілізатор . За умови , що все навантаження однофазне можна використовувати три однофазних стабілізатора. Переваги такого варіанту полягають у меншій вартості , і дозволють обійти особливість трифазних стабілізаторів , а саме відключення всього пристрою при зникненні напруги на одній з фаз ( за будь-яких причин ) .
2 . Як розрахувати необхідну потужність ?
     Стабілізатор можна встановлювати для стабілізації напруги , як окремого взятого обладнання, так і всього об'єкта в цілому. Це залежить від конкретних вимог і можливостей.
     Щоб зробити вибір моделі стабілізатора напруги за критерієм необхідної потужності , потрібно розрахувати сумарну потужність , споживану навантаженням.
     Потужність , споживану конкретним пристроєм , можна довідатися з паспорта або інструкції з експлуатації. Іноді споживана потужність разом з напругою живлення і частотою мережі вказується на задній стінці приладу або пристрою .
      При підрахунку потужності , споживаної пристроєм , слід враховувати так звану повну потужність. Повна потужність - це вся потужність , споживана електроприладом , вона складається з активної потужності і реактивної потужності , залежно від типу навантаження. Активна потужність завжди вказується у ватах ( Вт ) , повна - в вольт- амперах (ВА) . Пристрої - споживачі електроенергії найчастіше мають як активну , так і реактивну складові навантаження.
Активне навантаження . У цього виду навантаження вся споживана електроенергія перетворюється в інші види енергії ( теплову , світлову і т. п.). У деяких пристроїв ця складова є основною. Приклади - лампи розжарювання , обігрівачі , електроплити , праски і т. п. Якщо їх зазначена споживана потужність складає 1 кВт , для їх живлення досить стабілізатора потужністю 1кВА .
Реактивні навантаження. Всі інші. Вони , в свою чергу , поділяються на індуктивні та ємнісні. Приклад - пристрої, що містять електродвигун , електронна, побутова техніка. Повна потужність у вольт - амперах і активна потужність у ватах пов'язані між собою коефіцієнтом COS ( Fi ) . На приладах , які мають реактивну складову навантаження , часто вказують їх активну споживану потужність у ВАТ і COS ( Fi ) . Щоб підрахувати повну потужність у ВА , потрібно активну потужність в Вт розділити на COS ( Fi ) . Наприклад: якщо на дрилі написано 600 Вт і COS ( Fi ) = 0,6 , це означає , що насправді споживана інструментом повна потужність буде дорівнює 600 / 0 , 6 = 1000 ВА . Якщо COS ( Fi ) не зазначений , для грубого розрахунку активну потужність можна розділити на 0,7.
Високі пускові струми. Будь-який електродвигун у момент включення споживає енергії у декілька разів більше , ніж у штатному режимі. У разі , коли до складу навантаження входить електродвигун , який є основним споживачем у даному пристрої (наприклад , занурювальний насос , холодильник) , його паспортну споживану потужність необхідно помножити на 3 , щоб уникнути перевантаження стабілізатора в момент включення пристрою .
      Рекомендується вибирати модель стабілізатора з 20 % запасом від споживаної потужності навантаження . По-перше , Ви забезпечите ощадний режим роботи стабілізатора , тим самим , збільшивши його термін служби , по-друге , створите собі резерв потужності для підключення нового обладнання.
3 . Яка повинна бути точність стабілізації ?
      Для вибору точності стабілізації необхідно визначити діапазон напруг , допустимих для живлення апаратури. Щоб дізнатися параметри електроживлення Вашої апаратури , зверніться до інструкції з експлуатації або в сервісний центр її виробника. Нижче наведені зразкові рекомендації з підбору стабілізатора для типової апаратури.
      Для живлення складної медичної апаратури і точних вимірювальних приладів бажаний стабілізатор напруги з точністю до 3%.
      Освітлювальну апаратуру (люстри , прожектори , софіти і т.п. ) рекомендується підключати через стабілізатор з точністю не менше 3 %. Чим вище точність стабілізації , тим менше розкидання вихідної напруги , і відповідно, менше видима зміна інтенсивності світла при різких скрибках вхідної напруги .
      Електроживлення більшості побутових приладів і апаратури можна здійснювати напругою 220 + / - 5-7%.
4 . Що вибрати, якщо Вам підходять стабілізатори різних марок ?
      У даній статті ми висвітлили основні принципи вибору стабілізатора. Різні марки і моделі відрізняються один від одного крім основних характеристик безліччю інших параметрів:
принципом дії
конструктивними особливостями
швидкодією
ступенем захищеності
Набором функцій і т.д.
      Тому для остаточного вибору стабілізатора напруги Вам краще проконсультуватися у фахівців нашої компанії. Ми з задоволенням дамо Вам кваліфіковані індивідуальні рекомендації .

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308