Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Untitled Document

На головну сторінку обладнання ruself

Порівняльна характеристика сервопривідних і релейних
стабілізаторів RUCELF ®

ціни на стабілізатори напруги

У цій статті ми постараємося познайомити Вас із стабілізаторами . Ви зрозумієте які відмінності у сервопривідного і релейного стабілізатора , принципи їх роботи , а так само навчитеся правильно підбирати стабілізатор , у відповідності з вашою напругою та споживачами електроенергії. можливістю вашої електричної мережі і потребою ваших побутових приладів.
Почнемо з того , що постараємося зрозуміти , що таке стабілізатор напруги?
Найбільш зрозумілим на наш погляд є наступне визначення : Стабілізатори напруги - це перетворювач електричної енергії , що дозволяє отримати на виході напругу , що знаходиться в заданих межах при значно більших коливаннях вхідної напруги і опору навантаження.
Під ТМ RUCELF ® виробляється 2 типи стабілізаторів напруги:

Сервоприводні
Релейні
Сервопривідний стабілізатор напурги в розрізі СТЕМ Івано-ФРанківськ Релейний стабілізаторн напруги в розрізі СТЕМ Івано-Франківськ
Похибка U вих = 220 ± 1,5% Швидкість регулювання до 30В / с в однощітковому стабілізаторі, і від 20 до 60 В / с в двощіктокому Похибка U вих = 220 ± 6% Час регулювання <1с
Обмотки автотрансформатора в даному стабілізаторі акуратно вкладені одна до одної, зверху зашліфовані і залиті технічним лаком для зменшення зносу щітки.
Принцип дії: Усередині котушки даного стабілізатора встановлений електродвигун, який переміщує щітку з графітовим наконечником по витках котушки.
Принцип дії: Регулювання відбувається перестрибуванням з відводу на відведення, пропускаючи частину витків (здійснюється ступеневе регулювання), за рахунок цього похибка вихідної напруги в даному стабілізаторі зростає до 8%, тобто 17,6 В
За рахунок того, що щітка зчитує інформацію з кожного витка (1 виток орієнтовно дорівнює 1 вольт) досягається висока точність вихідної напруги в даному стабілізаторі Так як регулювання в даному стабілізаторі здійснюється шляхом перемикання реле (реле має принцип вимикача), за рахунок цього час регулювання в даному стабілізаторі мінімальний і складяє від 100 мс до 1 секунди.
Ви повинні знати, що для нормальної роботи приладів в розетці не потрібно підтримувати напругу 220В, і цей параметр має допустимі відхилення. Необхідно пам'ятати, що згідно стандартам електроживлення (ГОСТ 13109-97 «Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення».) Значення напруги в мережі встановлюється 220 ± 10%. Тобто в діапазоні від 198В до 242В техніка повністю видає свої експлуатаційні характеристики.

Якщо обидва стабілізатори по похибці входять в ГОСТ і підходять для Вашої техніки , то , як же вибрати відповідний тип стабілізатора ?
Існує безліч різних варіантів підбору , ми пропонуємо Вам найпростіший - за типом мережі , який дозволить розібратися кожному покупцеві , стабілізатор якого типу найбільш підходить для Вас .
Вибір типу стабілізатора напруги за типом мереж .
1 . Мережа зі стрибками напруги. Мережа з великою амплітудою стрибків в короткі проміжки часу. Дана мережа в більшості своїй виникає в межах міста. Пов'язано це з тим , що в ранкові та вечірні години одночасно велика кількість жителів включає ,можна сказати, практично все ( мікро- хвильовка по 2,5 кВт , електрочайники по 2,2 кВт , фени до 2,4 кВт , світло , холодильники по 1,2 кВт , пральні машини по 3,3 кВт і т.д.). Все це перевищує допустимі потужності , що виділяються на квартири , і включається техніка одночасно безліччю жителів у хаотичному режимі. У зв'язку з цим виникають скачки. ( може додати приклади - чим
характеризується стрибками напруги - наприклад « лампочки моргають » або ще щось в такому роді )
Наприклад , напруга змінюється так : 160В → 230В → 170В

СТЕМ Івано-Франківськ

Сервопривідний стабілізатор : мінімальна швидкість стабілізації 7сек → 220В ± 1,5 %
Релейний стабілізатор : < 1сек → 220В ± 6 %
Перший стрибок напруги в даному прикладі складе 70 вольт.
Давайте подивимося , як будуть вести себе обидва стабілізатори. Сервопривідний стабілізатор відрегулює даний стрибок за 7 сек і дасть « на виході» 220В ± 1,5 %. Для того , щоб відрегулювати цей стрибок в 70 вольт релейному стабілізатору буде потрібно менше 1 сек і «на виході» він дасть 220В ± 6 %.
По-перше , 7 сек для техніки , яка оснащена двигуном це досить багато , а , по-друге , необхідно пам'ятати , що швидкість регулювання сервопривідного стабілізатора складає 10 - 30В в секунду. Тобто для того , щоб « підняти» напругу хоча б до рівня ГОСТу ( 198В - 242В ) сервопривідному стабілізатору знадобиться 4 сек . Якщо протягом цього часу відбудеться наступний стрибок (як , наприклад , у нашому прикладі 230В → 170В ) і скачки будуть постійними , то в даному випадку сервопріводний стабілізатор може не те що не видавати своїх параметрів , а навіть не встигати « доводити » напругу до рівня ГОСТу . Відповідно в мережі , з такими стрибками напруги (це переважно міська мережа ) краще вибирати релейний стабілізатор RUCELF ® другого покоління , поличного або навісного типу.

Стабілізатори руселф

2 . Мережа з пониженою напругою .
Знижене електроживлення в першу чергу може завдати шкоди побутовій техніці. Найменше варто переживати за звичайні лампи розжарювання. Їм стрибки не загрожують , та й ціна питання невелика. Низька напруга в мережі позначається на роботі складних приладів. До прикладу , мікрохвильові печі при зниженні напруги сильно втрачають в ефективності , і на розігрівання бутерброду піде кілька хвилин , а телевізор , пральна машина або холодильник , швидше за все , просто не запустяться , або з часом просто можуть вийти з ладу.
Знижена напурга- найпоширеніша проблема для заміських жителів ( приватні будинки , дачі , садові товариства , котеджі і т.д.). Будинки або з'являються на місці старої приватної забудови , або їх будують з нуля. Жителі нових будинків підключаються до старої електромережі , яка була розрахована на навантаження в 6 кВт на будинок (квартиру ) відповідно до СП 31-110-2003 . Тоді як в сучасних будинках (квартирах) потужність споживачів зросла до 20 кВт ( з пусковими струмами ) . « Винні» в цьому пральні і посудомийні машини , мікрохвильовки , насоси , потужні фени , електропідігрів підлоги , і все інше , чого 50 років тому , коли будувалося більшість мереж , жоден електрик уявити собі такого не міг.
В результаті того , що у кожного з нас в квартирі або будинку потужність споживачів перевищує потужність , закладену при будівництві , відбувається перевантаження трансформаторних підстанцій , електричні мережі просто не витримують , в результаті чого відбувається падіння напруги. Стрибки напруги в даних мережах невисокі
Наприклад, напруга змінюється так:
170В → 160В → 175В
Сервопривідний стабілізатор:
1сек → 220В ± 2%
Релейний стабілізатор:
<1сек → 220В ± 8%
Спад напруги в мережі СТЕМ Івано-Франківськ

Перший стрибок напруги в даному прикладі складе 10В. Давайте , ще раз подивимося , як будуть вести себе обидва стабілізатора. Сервопривідний стабілізатор відрегулює даний стрибок за 1сек і дасть « на виході» 220В ± 1,5 %. Для того , щоб відрегулювати це стрибок у 10В релейному стабілізатору буде потрібно менше 1 сек і «на виході» він дасть 220В ± 6 %.
В даній мережі (вона в основному в заміських межах ) найбільш ідеально підійде сервопріводний стабілізатор . Релейний теж можна використовувати , але необхідно пам'ятати , що за ГОСТом 13109-95 нормальним вважається напруга 220 ± 10 %. Відповідно, чим менше % похибки , тим краще.
ВИКЛЮЧЕННЯ : Освітлювальну апаратуру (люстри , прожектори ) в будь-якому випадку рекомендується підключати через cервопріводний стабілізатор , т.я. він має плавне регулювання . Якщо ж підключити через релейний стабілізатор , який має ступінчасте регулювання , тобто за долі секунди регулює до 30В , то може виникнути видимий ефект моргання світла через зміни інтенсивності при різких стрибках вхідної напруги .

На стабілізаторах напруги RUCELF ® установленно 2 рівня захисту:
1 . Захист від зниженої / підвищеної напруги . Дуже часто покупці запитують , що буде зі стабілізатором і з їх технікою , яка підключена до стабілізатора , якщо вхідна напруга вийде за межі даного діапазону. Відповідь проста , стабілізатор відключить вихідну напругу і захистить їх техніку. При цьому стабілізатор сповістить відповідним кодом помилки , чому «він» це зробив і сталося відключення .
2. Термозахист(тепловий захист). Одна з основних проблем, що виникають при некоректному використанні стабілізатора - це перевищення потужності навантаження (тобто приладів, що підключаються до стабилизатора) над потужністю самого стабілізатора. Як тільки це відбудеться, трансформатор в стабілізаторі починає нагріватися. Разом із трансформатором нагрівається і встановлений на ньому «термодатчик» і вихідна напруга відключається (тобто відключається вся підключена до стабілізатора техніка!) .

трифазні стабілізатори
Трифазна мережа складається з трьох фазних проводів (А , В, С) і одного нульового (N). Перед тим , як придбати трифазний стабілізатор , дайте відповідь на 2 питання:
Перше питання : Чи є у Вас трифазний споживач (більшою мірою грає роль наявність асинхронного двигуна) ?
а ) якщо ТАК , то Ви можете підібрати трифазний стабілізатор RUCELF ® ;
б) якщо НІ , то необхідно пам'ятати що трифазну мережу можна розвести на 3 однофазних , відповідно в даному випадку набагато краще підібрати 3 однофазних стабілізатора (тобто по стабілізатору на кожну фазу) .
Друге питання : Як ви отримали потужність трифазного стабілізатора ?
- Необхідно пам'ятати , що трифазний стабілізатор складається з трьох однофазних стабілізаторів однакової потужності (тобто
якщо у вас трифазний стабілізатор на 30кВт , то всередині у вас три котушки по 10 кВт) , з'єднаних загальною ланцюгом.
- Для того , щоб отримати потужність трифазного стабілізатора , необхідно потужність максимально навантаженої фази помножити на три.
Найчастіше покупці цього не знають і просто складають потужності по фазах . Це не правильно .
Що таке Bypass ( Байпас ) ?
Багато хто часто задаються питанням , навіщо на сервопривідних стабілізаторах з 2кВт , а на релейних стабілізаторах з 3 кВт встановлені 2 автомата. Відповідь проста , один автомат це «Мережа » , а другий « Байпас » ( Обхід ) . Одночасно їх включити не можливо ! байпасом оснащені тільки ті моделі , які мають підключення через клемні колодки. Bypass ( Байпас ) - це обхід стабілізатора , тобто коли включений байпас у клієнта на вході і на виході з стабілізатора однакову напругу ( 120В «входить» в стабілізатор , стільки ж , тобто 120В і «виходить » після нього).
Байпас можна використовувати в декількох випадках :
- Необхідно короткочасно скористатися потужною технікою , яку не враховували при покупці стабілізатора ( найчастіше під час ремонтів люди користуються « болгарками » , перфораторами і т.д.);
- Зменшення зносу стабілізатора. Найчастіше в нічний час мережа стабілізується до рівня ГОСТу , тому немає сенсу використовувати в цей час стабілізатор . Для того , щоб
продовжити термін служби графітових щіток і реле , тобто зменшити знос стабілізатора можна на ніч включати байпас . За рахунок цього можна буде також заощадити гроші (необхідно пам'ятати , що стабілізатор це електроприлад , він споживає «на себе» до 50Вт ) .
- Якщо необхідно скористатися лампами розжарювання для освітлення , коли вхідна напруга ( Uвх ) виходить за рамки робочого діапазону стабілізатора і спрацьовує захист від зниженої напруги ( Попередньо , не забудьте вимкнути споживачі з розеток !) .
- При сервісному обслуговуванні / ремонті , на місці , стабілізатор немає необхідності демонтувати.
Діапазони роботи стабілізаторів RUCELF ® досить широкі від 100 до 475В :
Релейні стабілізатори II покоління поличного і навісного типу : 100 - 300В
Сервоприводні стабілізатори поличного і навісного типу : 120 - 275В
Сервоприводні стабілізатори II покоління поличного і навісного типу : 130 - 280В
Сервоприводні стабілізатори вертикального типу : 130 - 275В
Сервоприводні стабілізатори II покоління вертикальні 140 - 260В
Сервоприводні стабілізатори вертикального типу , трифазні 210 - 475В
Що таке Smart Control
Система самодіагностики «SMART - Control » на дисплеї в зрозумілій для користувача формі сповіщає про можливі неполадки в роботі стабілізатора : перевантаженні по потужності , неправильному підключенні , пікових режимах роботи і про необхідність проведення профілактичних заходів .
У режимі on - line система виводить інформацію про режими роботи , стан мережі ( вхідна і вихідна напруга) , рівень навантаження стабілізатора , температурний режим
роботи стабілізатора.

 

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308