Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Обігрів труб. Системи обігріву труб

Електрична тепла піллога СТЕМ Івано-ФРанківськ Пілігрів водостоків СТЕМ ІВано-Франківськ Кабельний підігрів труб СТЕМ ІВано-ФРанкіськ Підігрів відкритих майданчиків СТЕМ Івано-Франківськ

 

Обігрів труб - призначення системи

Системи обігріву трубопроводів

Кабельні системи обігріву трубопроводів призначені для захисту рідини від замерзання й труб від ушкоджень у зимовий період. Матеріали, які використовуються для теплоізоляції трубопроводів, не дозволяють повністю виключити втрати тепла. Кабельні системи обігріву труб застосовують на трубопроводах різного призначення: прокладених під землею, у неопалюваних приміщеннях, на відкритому повітрі. Нагрівальні кабелі встановлюють як зовні трубопроводів, так і всередині них. Системи обігріву труб легко встановлюються без застосування дорогого обладнання та інструменту, не вимагають постійного обслуговування й профілактичного ремонту. При установці на підземних трубопроводах зменшується глибина їх залягання, що також знижує їх загальну вартість.

Температура обігріву контролюється за допомогою терморегуляторів. Принцип роботи системи керування простий: за допомогою датчиків відслідковується зміна температури й включається обігрів труб, якщо це необхідно.

Теплоізоляція труби

Для ефективної роботи системи обігріву, необхідно в забезпечити гарну теплоізоляцію трубопроводу, щоб звести до мінімуму втрати тепла. В якості теплоізоляції рекомендується застосовувати матеріали, що мають мінімальний коефіцієнт теплопровідності, розроблені спеціально для трубопроводів. Поверх утеплювача кріпиться гідроізоляція, що захищає теплоізоляцію від намокання (що призводить до збільшення коефіцієнта теплопровідності) і механічних пошкоджень.

Розрахунок потужності

Для компенсації теплових втрат уздовж труби монтується нагрівальний кабель.

Погонна потужність В даному випадку погонна потужність розраховується з урахуванням кількості ниток кабелю на метр труби. . тепловиділення кабелю повинне бути більше втрат тепла на погонний метр трубопроводу.
Основні параметри, що впливають на вибір потужності нагрівального кабелю - тепловтрати трубопроводу, які залежать від його розміру (діаметр і довжина), різниці температур, товщини і якості зовнішньої теплоізоляції. Розрахувати тепловтрати можна, використовуючи наступну формулу:
Q = 2п *k*L* (Tвн. - Tзов.) / Ln (D / d), де

Q-тепловтрати, Вт
п - константа = 3,14
k - коефіцієнт теплопровідності теплоізоляції, звичайно = 0,04 Вт/м20С
L-довжина труби, м
Tвн. - Температура рідини в трубопроводі, 0С
Tзов. - Температура зовнішнього повітря або землі, 0С
D - зовнішній діаметр трубопроводу з теплоізоляцією, мм
d - внутрішній діаметр трубопроводу, мм

Розраховане значення тепловтрат потрібно збільшити в 1,4 рази (коефіцієнт запасу).

Монтаж кабелю

У більшості випадків нагрівальний кабель монтується зовні трубопроводу. На практиці застосовують три варіанти кріплення кабелю, що гріє на поверхні труби:

1. Кабель укладають уздовж труби в одну або кілька паралельних ліній, залежно від розрахункової потужності.

Монтаж кабелю вздовж труби

2. Кабель укладають на трубі по спіралі з певним кроком, що дозволяє зберегти розрахункову потужність.

Монтаж кабелю по спіралі 

3. Кабель укладають на трубі хвилястою лінією. Цей спосіб застосовують, коли нагрівальний кабель довший труби, що обігрівається, але немає можливості укласти його по спіралі або прокласти у дві нитки.

Вкладання нагрівального кабелю хвилястою лінією

Гріючий кабель щільно укладається на поверхні трубопроводу й по всій довжині закріплюється липкою алюмінієвою стрічкою. У тому випадку, якщо труба пластикова Для пластикових труб рекомендується використання нагрівальних кабелів з погонною потужністю 10 Ватт / м. , Її необхідно обернути в кілька шарів алюмінієвою фольгою товщиною не менше 50 мкм. Можна обернути кабель фольгою і після закріплення нагрівального кабелю липкою алюмінієвою стрічкою. Це забезпечить рівномірний розподіл тепла по поверхні трубопроводу й виключить торкання нагрівального кабелю з теплоізоляцією.

Датчик терморегулятора встановлюється між лініями або витками нагрівального кабелю.

 

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308