Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Призначення системи атниобледеніння

Електрична тепла піллога СТЕМ Івано-ФРанківськ Пілігрів водостоків СТЕМ ІВано-Франківськ Кабельний підігрів труб СТЕМ ІВано-ФРанкіськ Підігрів відкритих майданчиків СТЕМ Івано-Франківськ


Призначення систем обігріву

Система сніготанення

Системи для танення снігу й льоду призначені для захисту конструкцій будинку, покрівлі й ринв від ушкоджень у зимовий період, а так само від утворення бурульок і пов'язаної з ними небезпекою падіння на людей і транспортні засоби. Завдяки системам сніготанення стало можливим охороняти фасади, ринви і водостоки від руйнування, тим самим зберігаючи естетичний зовнішній вигляд будинку протягом усього періоду експлуатації.

Утворення бурульок

На відміну від традиційних способів очищення покрівлі та зовнішніх площ від снігу та льоду, коли необхідно постійно вручну видаляти сніг і бурульки з покрівлі будівель, системи для танення снігу й льоду непомітні і працюють повністю автоматично. Це дозволяє економити не тільки на трудових ресурсах, а й на ремонті покрівлі, водостоків, фасаду будівлі. За допомогою датчиків температури й вологості системи включаються й відключаються, витрачаючи рівно стільки енергії, скільки необхідно. Системи для танення снігу й льоду служать роками, не вимагаючи нових вкладень. Потрібно лише профілактичне обслуговування перед початком зимового сезону. Встановивши таку систему один раз, можна практично про неї не піклуватися.

Антизледеніння

Досвід експлуатації систем сніготанення показує, що при правильному розрахунку параметрів і виборі комплектуючих, система на правильно спроектованій конструкції даху працює тільки під час снігопадів або відлиг при температурі, близькій до нуля. Кількість таких днів у році в звичайно не перевищує 40 - 50. Виходячи з цих даних, можна приблизно оцінити витрату електроенергії при відомій встановленої потужності. Наприклад, обладнання для "середнього" даху з периметром близько 100 м і висотою будівлі 20 м (5 поверхів) має встановлену потужність приблизно 15 кВт. Усереднена витрата електроенергії за зимовий сезон становить 10-14 тис. кВт / год. Якщо порівняти вартість електроенергії і вартість поточних робіт з очищення даху від снігу та льоду, вартість профілактичного ремонту пошкоджених елементів покрівлі, водостоків, фасаду, можна зробити висновок на користь вибору кабельних систем сніготанення.

Причини утворення льоду

Для початку розглянемо причину появи на покрівлі наледі й бурульок. У разі типової конструкції даху з горищем, тепло, надходячи через верхнє перекриття і горищний простір досягає покрівлі. Відбувається її нагрів, що навіть при негативних температурах зовнішнього повітря призводить до позитивної температури на поверхні самої покрівлі. У результаті відбувається танення снігу на центральній частині покрівлі, і тала вода під шаром снігу стікає у водостік, який позбавлений «паразитного» підігріву. У холодному водостоку вода замерзає, утворюючи крижаний валик. Надалі вода переливається через крижаний валик і замерзає на краю покрівлі, утворюючи бурульки.

Робота системи антизледеніння

Завдання системи сніготанення полягає в тому, щоб звільнити шлях стоку талої води і супроводити її до нижнього зрізу водостічних труб при будь-якій температурі зовнішнього повітря. Система сніготанення повинна працювати до тих пір, поки існує ймовірність утворення бурульок, тобто поки не припиниться танення на покрівлі. Процес танення на покрівлі йде залежно від конструкції покрівлі, кількості "паразитного" тепла, температури зовнішнього повітря, вологості, сили вітру й цілого ряду інших специфічних факторів. Можлива ситуація, коли на покрівлі йде процес танення, але лід і бурульки не утворяться через позитивну температуру зовнішнього повітря. Звідси випливає алгоритм роботи системи управління, яка за допомогою датчиків температури й вологості відслідковує всі можливі ситуації й включає підігрів покрівлі в необхідні проміжки часу, не витрачаючи електроенергію даремно, оскільки повна потужність системи може досягати декількох десятків кіловат.

Вибір потужності

Основний фактор, що впливає на підбір необхідної потужності - кількість "паразитного" тепла, проникаючого під покрівлю через верхні перекриття. Його вкрай складно виміряти або визначити розрахунковим шляхом, до того ж воно змінюється протягом усього зимового сезону.

Вибір потужності системи онтиобледеніння
Другий фактор - розмаїтість конструкцій покрівлі та водостоків, тому в кожному конкретному випадку необхідний індивідуальний підхід і розрахунок. Найбільш поширений тип дахів - це металева покрівля на дерев'яній обрешітці, при цьому горизонтальна частина водостоку утворена з ринв. Другий тип дахів - з підвісним жолобом під звисом покрівлі. Поширені і практично плоскі дахи з водостоком усередині будівлі.

Виходячи з теплового режиму, даху можна умовно розділити на три типи:

- "Холодний дах". Це добре ізольований дах з низьким рівнем тепловтрат через верхні перекриття, часто з провітрюваним підпокрівельним простором. Сніг починає танути, як правило, тільки на сонці. При цьому мінімальна температура танення - не нижче - 50 С. Потужність системи сніготанення для такого даху повинна бути мінімальною.

- "Тепла дах". Це погано ізольований дах. На таких дахах сніг тане і при низьких негативних температурах повітря. Тала вода стікає вниз до водостоків, де замерзає й утворює льодяний валик і бурульки. Мінімальна температура танення - до -10 ° С. До цього типу відносять більшість дахів старих адміністративних і житлових будівель. Для такого даху необхідна більш потужна система сніготанення, ніж у першому випадку.

- "Гаряча дах". Це дуже погано ізольований дах, у якої горище використовується в технічних цілях - наприклад для розведення систем опалення або як житлове приміщення. На таких дахах сніг тане і при дуже низьких негативних температурах повітря (нижче - 10 ° С). У цьому випадку проектування системи сніготанення представляє значні труднощі, а її експлуатація надалі сполучена зі значною витратою електроенергії. Для "гарячих дахів" є сенс спочатку спробувати зменшити кількість "паразитного" тепла, утепливши верхні перекриття, розташовані на горищі комунікації і потім встановлювати систему антизледеніння.

Монтаж

Монтаж системи антизледеніння

Для надійного закріплення кабелю із кроком відповідно до розрахунків, у процесі укладання застосовується спеціальна монтажна стрічка з кроком кріплення кабелю 2.5 см. Можливе закріплення ліній нагрівального кабелю на сітці за допомогою хомутів. У цьому випадку необхідно акуратно затягувати хомути, щоб не пережати нагрівальний кабель, в іншому випадку в цьому місці можливий його перегрів, і наступний вихід кабелю з ладу.

Жолоб

нагрівальний кабель в жолобі

Горизонтальна частина водостоку - ринва, може бути підвісною або становити елемент конструкції звису покрівлі, так званий додовідбійник. Кабель укладається "доріжкою" у кілька паралельних ліній у підвісний жолоб або уздовж водовідбійника..

Для "холодної даху" і підвісних жолобів діаметром 100 - 120 мм звичайно досить двох ліній кабелю (28 Вт / пог.м) загальною потужністю 50 - 60 Вт / м. При великих діаметрах ринви кількість ліній зростає до 4 - 5. Для "теплої стріхи" загальна погонна потужність зростає до 80-100 Вт / м.

Закріплення ліній нагрівального кабелю в ринвах і уздовж водоотбойника зазвичай здійснюють спеціальними пластиковими кріпленнями або за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки. Крок між кріпленнями або відрізками стрічки звичайно становить 250 - 350 мм.

Водостічна труба

Вертикальна частина водостоку - ринви - найбільш відповідальна частина всієї системи організованого водостоку. У них через перепад висот і інтенсивних конвекційних потоків відбувається перерозподіл тепла по всій висоті труб - нижня частина труб прохолоджується через приплив холодного повітря, а верхня нагрівається. Щоб усунути такий перепад нижню частину труби додатково підігрівають збільшенням числа витків кабелю в нижній частині труби. Часто водостічні труби відразу йдуть у зливну каналізацію, в такому випадку підігрівати трубу необхідно до точки промерзання землі для даної місцевості. У разі, коли водостічні труби проходять всередині будівлі через теплі приміщення, обігрів необхідний тільки у верхній частині труб від вхідної воронки до теплих приміщень.

закріплення кабелю в водостоці

Закріплення ліній нагрівального кабелю в ринвах здійснюють за допомогою спеціального кріплення, що складається з металевого троса діаметром 2.5мм в ПВХ-обплетенні і, прикріпленими до нього, алюмінієві або мідні затискачі. Необхідно стежити за тим, щоб при установці лінії кабелю не стикалися і не перепліталися між собою. Крок між кріпленнями або відрізками монтажної стрічки звичайно становить 200 - 250 мм.

Ендова

Єндова - це внутрішній кут на поверхні покрівлі. У таких місцях найбільш ймовірно скупчення великої кількості снігу, який, підтанув і ущільнюючись, перетворюється в сніжно-льодовий пласт. При відлизі або при настанні весни такий пласт може зірватися з покрівлі цілком, представляючи серйозну небезпеку для конструкції покрівлі, а так само людей і автомобілів внизу. Закріплення ліній нагрівального кабелю в розжолобках здійснюють аналогічно установці уздовж водовідбійника за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки.

У разі відсутності організованого водостоку на покрівлі для запобігання утворення бурульок необхідно підігрівати звис покрівлі. Кабель встановлюється петлями доріжкою шириною до 50 см. Зазвичай петлі нагрівального кабелю закріплюються за допомогою спеціальної нержавіючої монтажної стрічки, лінії якої паралельні звису покрівлі. Встановлений на покрівлі нагрівальний кабель необхідно захистити від механічних пошкоджень. Основний спосіб захисту - влаштування на покрівлі сніговідбійника. Як правило, покрівельні фірми надають послуги по монтажу різних систем сніговідбійників в комплексі з різними типами конструкцій покрівлі.


Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308