Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Вибір теплої підлоги: докладно про різні типи гріючих кабелів

Вибір електричної теплої підлоги


Теплі підлоги вже стали частиною життя багатьох українців і цілодобово дарують їм комфорт і затишок. Які ж типи теплих підлог ми можемо зустріти в наших магазинах?

Як відомо, тепла підлога може бути зроблена з використанням кабелю, що гріє (електрична тепла підлога), плівки (ІЧ або плівковий) або труб (водяна). Розглянемо найбільш популярний для міських квартир варіант - електрична тепла підлога з нагрівальним кабелем, який зараз можна легко купити в спеціалізованому магазині, будівельному гіпермаркеті або в інтернеті.

Система електричної теплої підлоги складається із спеціального нагрівального кабелю, який прогріває підлогу за рахунок принципу виділення тепла провідником електричного струму, і терморегулятора, який дозволяє виставляти необхідну температуру підлоги або повітря. Терморегулятор іноді називають термостатом, тому він дозволяє також підтримувати задану вами температуру, включаючи і вимикаючи кабель.

Розглянемо питання вибору нагрівального кабелю, тому що різні типи кабелю мають свої особливості, плюси і мінуси.

Перш за все, кабелі поділяються на двожильні і одножильні. Останні мало підходять для житлових приміщень, тому що їх монтаж менш зручний, і вони мають дещо вищий рівень електромагнітного випромінювання при ввімкненій теплій підлозі. Якщо ви купуєте підлогу собі додому - вибирайте двожильний гріючий кабель, електромагнітне випромінювання якого в десятки разів менше звичайної квартирної електропроводки.

Основні типи гріючих кабелів в залежності від застосування та потужності:

Тип 1. Тонкий кабель малої або середньої потужності для монтажу в плитковий клей.

Цей тип нагрівальног кабелю, мабуть, зараз найбільш популярний завдяки своїм унікальним якостям. Він дозволяє зберегти висоту підлоги, не підіймаючи його рівень, адже товщина такого кабелю зазвичай складає всього 3-4 мм і він спеціально розроблений для укладання в плитковий клей. Тобто спочатку укладається тонкий кабель, потім прямо на нього укладається кахельна плитка. Тому цей тип також називають тепла підлога під плитку.
При використанні кабелю цього типу потрібна менша потужність, тому що не потрібно прогрівати шар стяжки (Тип 2), та й додатковий шар теплоізоляції не потрібно - тонкий кабель укладається прямо на стяжку. Можна укладати його і на стару плитку.

Тонка тепла підлога пропонується зазвичай у вигляді матів. Електричний мат для теплої підлоги являє собою сітку, на якій змійкою покладений гріючий кабель. Таким чином мат розкладати зручніше, в той же час використання матів накладає обмеження на геометрію приміщень, в яких може укладатися мат. У випадках приміщення складної конфігурації (не квадрат і не прямокутник), наприклад, якщо на кухні запланована барна стійка, диван і інші стаціонарні меблі, під які тепла підлога не вкладається, краще використовувати кабель, а не мат. Кабель при цьому обійдеться дешевше. Крім ціни, кабель має й іншу перевагу перед матом - можливість змінювати потужність теплої підлоги на кв. м., розташовуючи витки кабелю з різним кроком. Скажімо, у ванній кімнаті можна укласти кабель щільніше, а під столом на кухні використовувати більший крок укладання.

Зважаючи на малі потужності, тонкі обігрівальні кабелі зазвичай встановлюються з метою забезпечення комфортного підігріву підлоги або як додаткове джерело тепла. Для повного обігріву приміщень як єдине джерело тепла більше підходять Тип 2 і Тип 3.

Тип 2. Гріючий кабель середньої потужності в стяжку.

Як випливає з назви, кабель заливається цементно-піщаною стяжкою. Під такий кабель прийнято укладати теплоізоляцію для зниження тепловтрат вниз, так як потужність (і, як наслідок, електроспоживання) таких кабелів вище, ніж у тонких.

Як правило, на чорнову підлогу в якості теплоізоляції кладуться пробка, фольга, поліетиленова плівка або ж спеціальна фольгована теплоізоляція для теплої підлоги.

Тип 3. Гріючий кабель високої потужності в стяжку.

Кабель високої потужності найкраще підходить для обігріву приміщень, в яких тепла підлога - єдине джерело тепла, а також для обігріву відкритих майданчиків.

Традиційні галузі застосування таких кабелів - балкони, лоджії та гаражі, майданчики перед заміським будинком.

Для подібних застосувань ми рекомендуємо потужний кабель у випадках, коли площа обігріву досить велика для його укладання (від 5 кв.м.). Якщо площа підлоги менше - встановлюються кабелі середньої потужності (Тип 2) з більш ефективною і товстою теплоізоляцією, наприклад, часто застосовується твердий екструдований пінополістирол не менше 3-5 см.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308