Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Чого краще не треба робити з електричними теплими підлогами

Електрична тепла піллога СТЕМ Івано-ФРанківськ Пілігрів водостоків СТЕМ ІВано-Франківськ Кабельний підігрів труб СТЕМ ІВано-ФРанкіськ Підігрів відкритих майданчиків СТЕМ Івано-Франківськ

       У цій статті я спробую узагальнити всі ті найпоширеніші помилки, вчинені покупцями теплих підлог, після яких вони авторитетно кажуть сусідам: «Хочете встановити собі теплі підлоги? І не думайте- це викинуті гроші! Я собі поставив - така дурниця! ». Після, можливо, послідує уточнення значення слова «дурниця» - погано гріють, п'ять разів термостат міняв, термостат неправильно працює, в кухні жарко - у ванній холодно і ще маса причин, за якими ви повинні забути про цей варіант обігріву житла. Насправді, теплі підлоги дійсно дуже комфортний і досить економічний спосіб обігріву - якщо і монтаж, і їх подальшу експлуатацію здійснювати в суворій відповідності до рекомендацій виробників, викладених в інструкції. Але є речі, про які виробники можуть і не згадувати в інструкціях - про них нижче.

       Не забувайте про теплоізоляцію при використанні нагрівальних кабелів! Справа в тому, що за рахунок теплопровідності майже половина тепла від нагрівального кабелю йде вниз, і Ви, в повній відповідності з жартом продавців теплих підлог, «гріє стелю Вашого сусіда знизу». Укладання на найпершому етапі монтажу під кабель теплоізоляції (наприклад, технічної пробки товщиною 2 мм і шару фольги поверх неї) дозволяє істотно скоротити такі тепловтрати. Тепла підлога з теплоізоляцією під ним істотно менше працює (а це економія електроенергії) і підтримує більш високу температуру на поверхні підлоги, ніж така же по потужності підлога в такому ж приміщенні, але без теплоізоляції. Все це має відношення тільки до монтажу нагрівальних кабелів, що заливаються зверху піщано-цементною стяжкою - під надтонкі підлоги (мати) теплоізоляція не вкладається.

       Обов'язково встановлюйте терморегулятор (термостат). Часто вартість термостата навіть вище, ніж вартість комплекту теплої підлоги, особливо на маленькі площі укладання. Відповідно, виникає бажання заощадити на придбанні цієї, на перший погляд, не найнеобхіднішої штуки. А що - прироблю до нагрівального кабелю вилку, і сам буду включати і вимикати підлоги у міру потреби. По-перше, без встановленого терморегулятора на теплі підлоги не будуть поширюватися гарантійні зобов'язання - це випадок неправильної експлуатації товару. По-друге, саме термостат буде без вашої участі підтримувати задану Вами температуру на поверхні підлоги, а програмований термостат ще й зробить це тільки в потрібні Вам відрізки часу, наприклад - вранці і ввечері. По-третє, не треба думати, що вимкнувши теплу підлогу на ніч (а навіщо їй вночі працювати - ми ж спимо) і включивши його вранці, вона за 10 - 15 хвилин нагріє підлогу до комфортної температури. Тепла підлога - система дуже інертна, вона повільно нагрівається і остигає. Тепла підлога фізично не зможе за 15 ранкових хвилин, на які ви її ввімкнули, довести температуру до тієї, яка була перед вимиканням - адже за 7 - 8 «неробочих» нічних годин вона охолоне дуже і дуже суттєво.

       Не підключайте кілька кабелів в різних приміщеннях на один термостат. Це не рекомендується робити через те, що у переважної кількості термостатів один датчик, контролюючий температури тільки в одному приміщенні. Відповідно, коли в цьому приміщенні встановиться задана температура, відключиться кабель не тільки в цьому приміщенні, але і всі кабелі, підключені до цього термостату. При цьому навряд чи у всіх приміщеннях буде потрібна Вам комфортна температура - причиною цьому різні умови тепловтрат в різних приміщеннях.

       Не укладайте один кабель в кілька приміщень. Зрозуміле бажання заощадити часто виливається в рішення не купувати три кабелі в три різних приміщення, а купити один, площа укладання якого дорівнювала б сумі площ укладання в трьох приміщеннях. Причини, чому так не слід робити, ті ж, що і у випадку підключення декількох кабелів в різних приміщеннях на один термостат.

       Не підключайте до терморегулятора нагрівальних секцій сумарною потужністю більшою, ніж він може витримати. У будь-якого терморегулятора є такий важливий параметр, як гранично допустиме навантаження - певна величина в кіловатах, при перевищенні якої є небезпека виходу терморегулятора з ладу. Припустимо, є хол без перегородок площею 50 м2, по всій площі якого укладені теплі підлоги. Сумарна потужність системи навряд чи буде менше 5,5 кВт, у той час як гранично допустиме навантаження програмованого термостата - 3,6 кВт. Вихід з цієї ситуації - установка магнітного пускача між кабелями і термостатом. Це виріб можна придбати в будь-якому великому спеціалізованому електротехнічному магазині . Для вибору потрібної моделі потрібно знати гранично допустиме навантаження термостата і сумарну потужність нагрівальних секцій, які будуть до нього підключені.

       Не заливайте нагрівальний кабель тонкою стяжкою. Надтонкі теплі підлоги гарні всім - невеликою висотою підйому підлоги, невеликим обсягом робіт, швидким часом готовності до роботи після заливки. Один неприємний момент - ціна. Вони істотно дорожче нагрівальних кабелів під заливання піщано-цементною сумішшю. Вихід з цього тупика для деяких очевидний - треба взяти кабель під заливання і залити його або піщано-цементною сумішшю, або плитковим клеєм, але не 3 - 4 см, як належить за інструкцією, а 0,5 см, як надтонкі підлоги. Але тут все впирається в крок укладання (відстань між сусідніми гілками покладеного кабелю). Для міської квартири крок укладання складає 14 - 18 см., і ми не можемо зробити його менше, щоб не перевищувати максимальної потужності на квадратний метр площі. А при кроці 14 - 18 см. і висотою заливки в 0,5 см. дуже чітко будуть відчуватися смуги тепла на поверхні: прямо над кабелем тепло, потім 10 - 12см. холодної плитки, потім знову тепло і т.д. Тобто в стяжці товщиною 3 - 4 см. є сенс-вона розсіює тепло по всій товщині і на поверхні воно рівномірно розподілено по всій площі укладання.

       Не укладайте паркет і ламінат на теплі підлоги, якщо тільки нагрівальний кабель не призначений для цього. Справа в тому, що паркети і ламінати, в силу своєї високої чутливості до рівня вологості в приміщенні, на теплій підлозі просто почнуть розсихатися. Другий момент - дерево є гарною теплоізоляцією, і немає сенсу на джерело тепла, якими є теплі підлоги, укладати теплоізолятор.

       Не використовуйте два види підлогових покриттів над одним кабелем. Різні покриття - різні умови відводу тепла від кабелю, а воно повинно однаково відводиться від кабелю по всій площі укладання. Тепло відводиться від кахельної плитки ефективніше, ніж від лінолеуму або ковроліну. З цієї ж причини висота заливки по всій площі повинна бути приблизно однакова.

       Пробитий (пошкоджений) кабель - чи є життя після смерті? Припустимо, сталося страшне - був пошкоджений або вийшов з ладу з іншої причини гріючий кабель. Відразу хочу заспокоїти - кабель цілком ремонтопридатний і в більшості випадків місце пошкодження визначається, кабель зрощується і благополучно продовжує функціонувати. Причин може бути багато, і, як правило, вони не залежать від фірми-виробника: поломка кабелю з вини виробника - вкрай рідкісний випадок, набагато частіше винні, як показує статистика, замовники. Кабелі перерізають болгаркою в декількох місцях, в нього вкручують шурупи при установці відбійників для дверей або унітазів, на нього ставлять лопати і його перегризають в мисливському запалі собаки господарів - все це реальні випадки. Важливе правило в разі самостійної установки - обов'язково заміряйте опір до заливки кабелю розчином або плитковим клеєм (якщо монтаж проводили фахівці фірми-постачальника, то опір заміряється в обов'язковому порядку, і замовник розписується під значеннями вимірів). Якщо опір відсутній, значить - кабель був пошкоджений. Викликайте фахівців тієї фірми, чий кабель ви використовували - пошук та ремонт кабелю обійдеться дешевше, ніж у випадку, коли пошкоджений кабель вже залили розчином або клеєм. У разі виявлення або виникнення несправності після заливки, ті ж фахівці приїдуть до Вас зі спеціальним приладом, за зовнішнім виглядом і за принципом дії віддалено нагадує міношукач. За допомогою такого приладу місце пробою кабелю (якщо воно не очевидно, як у випадку з вкручені в кабель через бетон шурупом - тоді необхідності в використанні приладу немає, потрібен тільки ремонт), визначається «з точністю» однієї плитки (квадрата зі стороною 20 на 20 см). У цьому місці знімається плитка, знімається бетон або клей, кабель зачищається і зрощується з використанням термоусадочних трубок і теплового фена. Після цього місце робіт «збирається» в зворотній послідовності - кладеться бетон або клей і зверху кладеться плитка. Діагностика, пошук несправності, зняття плитки і бетону, а також безпосередньо ремонт кабелю - досить дорога справа, тому щоб уникнути пошкоджень кабелю слід чітко виконувати вимоги інструкції з монтажу теплих підлог, уникати механічних впливів на кабель, а також проведення в подальшому монтажних робіт без звірки про схемою укладання кабелю.


Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308