Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Самонесучі системи СІП


Україна завжди «славилася» швидким впровадженням нових технологій. Не уникнув такої долі і електромережний комплекс. Більше 40 років у розвинених країнах світу в розподільних лініях напруги 0,4 кВ застосовуються виключно самонесучі ізольовані проводи. В Україні активне впровадження даних технологій почалося з 2003 року, коли власні кабельні підприємства змогли освоїти якісний провід СІП за конкурентними цінами.

Що ж таке СІП?


Самонесучий ізольований провід: Багатожильний провід для повітряних ліній електропередачі, що містить ізольовані жили і несучий елемент, призначений для кріплення або підвіски проводу.

Види самонесучих ізольованих проводів

Нульова несуча жила: ізольована або неізольована струмопровідна жила з алюмінієвого сплаву, що виконує функцію несучого елемента і нульового робочого (N) провідника в проводах СІП.
Основна жила: Ізольована струмопровідна жила, призначена для виконання основної функції проводу СІП.
Допоміжна жила: Ізольована струмопровідна жила у складі багатожильного проводу для підключення кіл зовнішнього освітлення або контролю.
Ізоляція (робоча ізоляція): Електрична ізоляція струмопровідних жил самонесучого ізольованого проводу для повітряних ліній електропередачі на напругу до 0,6 / 1 кВ, що забезпечує нормальну роботу повітряних ліній електропередачі і захист від ураження електричним струмом.

Самонесуча система СІП являє собою 4 ізольовані алюмінієві жили. Механічна міцність і перетин всіх 4-х жив однакові. У систему можуть бути включені 1 або 2 додаткових ізольованих алюмінієвих провідника перерізом 16 або 25 мм2 в якості додаткових жив або жив для вуличного освітлення. При натягу лінії всі 4 жили несуть однакове навантаження.

Із зазначених визначень ми розуміємо, що самонесучий ізольований провід (СІП) на напругу 0,4 кВ є не що інше, як скручені в джгут проводи, серед яких обов'язково є фазні жили (струмопровідні), а також нейтраль, яка може бути як несучою жилою, так і не несучою (ідентичною до фазнихі).

Також вітчизняна кабельна промисловість виробляє проводи марки СІП1, СІП2 , СІП4, СІП5 на напругу 0,4 кВ. У чому ж принципова відмінність СІП 1, СІП 2, СІП 4,5. Відмінність дуже проста - конструктивне виконання:

СІП 1 - наявність неізольованої несучої жили
СІП 2 - наявність ізольованої несучої нейтралі
СІП 4,5 - без нульовою несучої жили
Тобто для кріплення проводів СІП1 і СІП2 використовується одна нейтральна жила, за яку і відбувається кріплення, а провід СІП4-5 кріпиться весь цілком (всі 4 жили). Базова конструкція проводу включає в себе три фазних жили і одну нейтральну жилу.

Самонесучий ізольований провід СІП

Застосування проводу СІП
Досить довгий час, впровадження сіп було проблемним питанням - новинка тяжко прбивалась не було інструменту, досвідчених фахівців, розробленої документації. Проте явні його переваги не могли не зрушити цей процес з місця, і зараз ми маємо вже перероблені для Ізольованих повітряних ліній розділ ПУЕ( Правил Улаштування Електроустановок), розробляються Державні Будівельні Норми.

Основними перевагами СІП є:

можливість спорудження лінії електропередач без вирубки просік.
можливість спільної підвіски на опорах з телефонною лінією.
можливість використання діючих опор та опор меншої висоти для нових ліній.
скорочення експлуатаційних витрат за рахунок виключення систематичної розчищення трас, заміни пошкоджених ізоляторів, скорочення обсягів аварійно-відновлювальних робіт.
безпека обслуговування - відсутність ризику ураження при торканні фазних проводів, що знаходяться під напругою.
можливість роботи під напругою, простота ремонтів.
практична неможливість короткого замикання між фазами і нульовим проводом або на землю.
менша вага і велика тривалість налипання снігу, підвищена надійність в зонах інтенсивного льодоутворення.
безпеку робіт поблизу ліній з СІП.
зниження спаду напруги внаслідок малого реактивного опору - 0,1 Ом / км (0,35 Ом / км - голий дріт).
можливість прокладки по фасадах будівель.
можливість спільної прокладки на одних опорах ПЛ з СІП до 1 кВ і ПЛ 6-10 кВ.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308