Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Статті по електриці
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Проведення вимірів за допомогою мультиметра

Вимірювання в електричних колах за допомогою мультиметра

Кожна людина хоча б раз у своєму житті стикалась із спеціальним вимірювальним приладом, званим або вольтомметром, або тестером, а частіше - мультиметром. Що ж являє собою цей прилад і як з його допомогою проводять вимірювання різних електричних величин? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Перш за все, відзначимо, що при проведенні електромонтажних робіт найчастіше електричні вимірювання зводяться до вимірювання таких величин, як напруга, сила струму і опір.

Всі прилади, що використовуються для проведення електричних вимірювань, діляться на дві групи. Це аналогові тестери, в яких вимірювана величина визначається по відхиленню стрілки на шкалі приладу і цифрові прилади, що виводять значення вимірюваної величини на рідкокристалічний дисплей.

В останні роки цифрові прилади практично повністю витіснили вимірювачі аналогового типу. Вони набагато зручніші - при проведенні вимірів не потрібно розбиратися ні в межах вимірювань, ні в системах градуювання шкали. Дивись на цифру, відобразиться на дисплеї, і запам'ятовуй її. Навіть полярність не потрібно вгадувати або міняти вимірювальні кінці (проводу) місцями - на індикаторі висвітиться знак вимірюваної величини. А він найчастіше потрібен нам тільки для довідки, тому що звичайно всіх цікавить лише величина вимірюваного параметра. Крім того, цифрові прилади набагато точніше аналогових і при необхідності проведення більш точних вимірювань вони незамінні.

Опис мультиметра.

Найбільш популярним у класі цифрових вимірювальних приладів є мультиметр («тестер»), що представляє собою прилад комбінованого типу. Основне призначення найпростіших мультиметрів - вимірювання змінних та постійних величин напруги і струму, а також вимірювання величини опору.

Більш якісні і дорогі мультиметри з підвищеною функціональністю здатні вимірювати крім перерахованих раніше величин ще і ємність, індуктивність, температуру. Окремі моделі приладів мають вбудовану функцію звукової сигналізації, що спрацьовує при наявності замкнутого кола, яка дуже зручна для «прозвонки» електричних кіл

мультиметр

Проведення вимірювань за допомогою мультиметра.

1. Для вимірювання опору ділянки електричного кола, а також для визначення його наявності або обриву, один щуп підключається до загального гнізда 1, а другий - вимірювального гнізда 2. Перемикач режимів приладу встановлюється в положення "омметр".

2. При проведенні вимірювань напруги щупи мультиметра підключаються до роз'ємів 1 і 2 точно таким же чином, але перемикач встановлюється в положення «вольтметр» і вибирається вид вимірюваної напруги - змінний V ~ або постійний V-. Межа виміру вибирається виходячи з орієнтовної величини напруги. Якщо при вимірюванні висвітиться «1», то вимірювана напруга перевищує обрану межу вимірювання і його потрібно збільшити. Якщо «1» висвічується на максимальній межі вимірювань, то це свідчить про обрив в колі.

3. Для вимірювання сили струму щупи приладу необхідно підключати до роз'ємів 1 і 3. Дешеві китайські мультиметри мають зазвичай невеликі межі вимірювання по струму, і не слід перевищувати їх, тому що при цьому можна спалити прилад. При вимірюванні струму пам'ятайте, що кінці (щупи) мультиметра в цьому випадку (на відміну від попередніх вимірювань) слід підключати в розрив вимірюваної ланцюга, тобто послідовно з елементами цього ланцюга.

 
Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308