Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 Untitled Document

на головну сторінку розділу конденсаторні установки

Для чого необхідна компенсація реактивної потужності?

Основним навантаженням у промислових електромережах є асинхронні електродвигуни та розподільні трансформатори. Це індуктивне навантаження в процесі роботи є джерелом реактивної електроенергії (реактивної потужності), яка здійснює коливальні рухи між навантаженням і джерелом (генератором), та не пов'язана з виконанням корисної роботи, а витрачається на створення електромагнітних полів і створює додаткове навантаження на силові лінії живлення. Реактивна потужність характеризується затримкою (в індуктивних елементах струм по фазі відстає від напруги) між синусоїдами фаз напруги та струму мережі. Показником споживання реактивної потужності є коефіцієнт потужності (КП), чисельно рівний косинусу кута (ф) між струмом і напругою. КП споживача визначається як відношення споживаної активної потужності до повної, дійсно взятої з мережі, тобто: cos (ф) = P / S. Цим коефіцієнтом прийнято характеризувати рівень реактивної потужності двигунів, генераторів і мережі підприємства в цілому. Чим ближче значення cos (ф) до одиниці, тим менше частка взятої з мережі реактивної потужності. Приклад: при cos (ф) = 1 для передачі 500 KW в мережі змінного струму 400 V необхідний струм значенням 722 А. Для передачі тієї ж активної потужності при коефіцієнті cos (ф) = 0,6 значення струму підвищується до 1203 А. Відповідно всі обладнання живлення мережі, передачі і розподілу енергії повинні бути розраховані на великі навантаження. Крім того, в результаті великих навантажень термін експлуатації цього обладнання може відповідно знизитися. Подальшим фактором підвищення витрат є виникаюча через підвищене значення загального струму тепловіддача в кабелях та інших розподільчих пристроях, у трансформаторах і генераторах. Візьмемо, наприклад, у нашому вище наведеному випадку при cos (ф) = 1 потужність втрат рівну 10кВ. При cos (ф) = 0,6 вона підвищується на 180% і становить вже 28 KW. Таким чином, наявність реактивної потужності є паразитним чинником, несприятливим для мережі в цілому. У результаті цього:
- виникають додаткові втрати в провідниках внаслідок збільшення струму;
- знижується пропускна здатність розподільчої мережі;
- відхиляється напруга мережі від номіналу (падіння напруги через збільшення реактивної складової струму живильної мережі).

компенсація реактивної потужності
Все сказане вище є основною причиною того, що підприємства електропостачання вимагають від споживачів зниження частки реактивної потужності в мережі. Рішенням даної проблеми є компенсація реактивної потужності - важлива і необхідна умова економічного та надійного функціонування системи електропостачання підприємства. Цю функцію виконують пристрої компенсації реактивної потужності - конденсаторні установки, основними елементами яких є конденсатори. Правильна компенсація дозволяє:
- знизити загальні витрати на електроенергію;
- зменшити навантаження елементів розподільчої мережі (ввідних ліній, трансформаторів і розподільних пристроїв), тим самим продовжуючи їх термін служби;
- знизити теплові втрати струму і витрати на електроенергію;
- знизити вплив вищих гармонік;
- придушити мережеві перешкоди, знизити несиметрію фаз;
- домогтися більшої надійності і економічності розподільних мереж.
Крім того, в існуючих мережах
- виключити генерацію реактивної енергії в мережу в години мінімального навантаження;
- знизити витрати на ремонт і оновлення парку електрообладнання;
- збільшити пропускну здатність системи електропостачання споживача, що дозволить підключити додаткові навантаження без збільшення вартості мереж;
- забезпечити отримання інформації про параметри і стан мережі,
а в знову створюваних мережах - зменшити потужність підстанцій і перетину кабельних ліній, що знизить їх вартість.

на головну сторінку розділу компенсація реактивної потужності

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308