Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 Untitled Document

на головну сторінку розділу конденсаторні установки

Як компенсувати реактивну потужність? Види компенсації

Рівень реактивної потужності двигунів, генераторів і мережі підприємства в цілому характеризується коефіцієнтом потужності споживача, який визначається як відношення споживаної активної потужності до повної, дійсно взятої з мережі, тобто cos (ф) = P / S. Чим ближче значення cos (ф) до одиниці, тим менше частка взятої з мережі реактивної потужності. Наприклад, cos (ф) асинхронних двигунів становить приблизно 0,7; cos (ф) електродугових печей і зварювальних трансформаторів - приблизно 0,4; cos (ф) верстатів і машин не більше 0,5 і т.д., тому повне використання потужностей мережі можливе тільки при компенсації реактивної складової потужності.
Примітка: Слід зазначити, що зазвичай не рекомендується компенсувати реактивну потужність повністю (до cos (ф) = 1), тому що при цьому можлива перекомпенсація (за рахунок змінної величини активної потужності навантаження та інших випадкових факторів). Зазвичай намагаються досягти значення cos (ф) = 0,90 ... 0,95.
Компенсувати реактивну потужність можливо синхронними компенсаторами, синхронними двигунами, косинусними конденсаторами (конденсаторними установками). В даний час для компенсації широке застосування отримали конденсаторні установки КРП (УКМ58, УККРМ, АКУ), що володіють рядом переваг перед іншими пристроями компенсації:
- малі втрати активної потужності;
- відсутність обертових частин, схильні до механічного зносу;
- невисокі капіталовкладення і витрати при експлуатації;
- відсутність шуму під час роботи;
- простота в монтажі та експлуатації.

Вибір обладнання компенсації залежить від типу підключеного до мережі силового обладнання.
Компенсація може бути індивідуальною (місцевою) та централізованою (загальною). У першому випадку паралельно навантаженню підключають один або кілька (батарею) косинусних конденсаторів, у другому - деяка кількість конденсаторів (батарей) підключається до головного розподільного щита.

види компенсації реактивної потужності

Індивідуальна компенсація реактивної потужності- найпростіший і найбільш дешевий спосіб. Число конденсаторів (конденсаторних батарей) відповідає числу навантажень і кожен конденсатор розташований безпосередньо у відповідного навантаження (поруч із двигуном і т. п.). Така компенсація хороша тільки для постійних навантажень (наприклад, один або кілька асинхронних двигунів з постійною швидкістю обертання валу), тобто там, де реактивна потужність кожного з навантажень (у включеному стані навантажень) з плином часу змінюється незначно і для її компенсації не потрібно зміни номіналів підключених кодненсаторних батарей. Тому індивідуальні компенсаційні установки зважаючи на незмінний рівень реактивної потужності навантаження і відповідної реактивної потужності компенсаторів називається також нерегульованою.
Централізована компенсація реактивної потужності- за допомогою однієї регульованої установки компенсації реактивної потужності, підключеної до головного розподільного щита. Застосовується в системах з великою кількістю споживачів (навантажень), що мають великий розкид коефіцієнта потужності протягом доби, тобто для змінного навантаження (наприклад, кілька двигунів, розміщених на одному підприємстві,що підключаються поперемінно). У таких системах індивідуальна компенсація неприйнятна, оскільки, по-перше, стає занадто дорогою (при великій кількості обладнання встановлюється велика кількість конденсаторів), і, по-друге, виникає ймовірність перекомпенсації (виникнення в мережі перенапруги). У разі централізованої компенсації конденсаторна установка оснащується спеціалізованим контролером (автоматичним регулятором реактивної потужності) і комутаційно-захисною апаратурою (контакторами і запобіжниками). При відхиленні значення cosф від заданого значення контролер підключає або відключає певні конденсаторні батареї (компенсація здійснюється східчасто). Таким чином, контроль здійснюється автоматично, а потужність підключених конденсаторів відповідає споживаній в даний конкретний момент часу реактивній потужності, що виключає генерацію реактивної потужності в мережу і появу в мережі перенапруги.

 

на головну сторінку розділу компенсація реактивної потужності

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308