Зателефонуйте нам: 095 348 9731, ‎068 993 1998

Зелений тариф

Електрична тепла підлога Nexans

СТЕМ - продаж та монтаж сучасного електрообладнання.

Хочете придбати товар, який вам сподобався по найкращій ціні - відвідайте наш

інтернет магазин

ВКПП АНОЯ Матеріали для електромонтажу
Untitled Document

Новини

 

Сонячні батареї

Комплекти для зеленого тарифу

 

Вимикачі автома

ЛічильникиЛічильники.

Класифікація лічильників електроенергії

Типи лічильників елетроенергії

За типом підключення:
- Лічильники прямого включення в силове коло;
- Лічильники трансформаторного включення, що підключаються до силового кола через спеціальні вимірювальні трансформатори.

По вимірюваним величинам:
- Однофазні (вимір змінного струму 220В, 50Гц);
- Трифазні (380В, 50Гц). Сучасні електронні трифазні лічильники підтримують однофазний облік.

По конструкції:
1. Індукційні (електромеханічні електролічильники) - електролічильники, в яких магнітне поле нерухомих струмопровідних котушок впливає на рухливий елемент з провідного матеріалу. Рухливий елемент являє собою диск, по якому протікають струми, індуковані магнітним полем котушок. Кількість спожитої електроенергії, в цьому випадку, прямо пропорційно числу обертів диска;
2. Електронні (статичний електролічильник) - електролічильники, в яких змінний струм і напруга впливають на твердотільні (електронні) елементи для створення на виході імпульсів, число яких пропорційно вимірюваній активної енергії. Іншими словами, вимірювання активної енергії такими електролічильниками базоване на перетворенні аналогових вхідних сигналів струму і напруги в рахунковий імпульс. Вимірювальний елемент електронного електролічильника служить для створення на виході імпульсів, число яких пропорційно вимірюваній активної енергії. Лічильний механізм являє собою електромеханічний (має перевагу в областях з холодним кліматом, за умови встановлення приладу на вулиці) або електронний пристрій, що містить як запам'ятовуючий пристрій, так і дисплей;

3. Гібридні лічильники електроенергії - рідко використовуваний проміжний варіант з цифровим інтерфейсом, вимірювальною частиною індукційного або електронного типу, механічним обчислювальним пристроєм.

Індукційні і електронні прилади обліку електроенергії

Останнім часом індукційні (механічні) лічильники електроенергії стають менш популярні і поступово витісняються з ринку електронними лічильниками внаслідок їх недоліків:

Індукційні лічильники елетроенергії

- Відсутність можливості автоматичного дистанційного зняття показань,
- Однотарифні,
- Великі похибки обліку,
- Поганий захист від розкрадання електроенергії,
- Низька функціональність,
- Незручності в установці і експлуатації в порівнянні з сучасними електронними приладами.

Основною перевагою електронних електролічильників є можливість обліку електроенергії за диференційованими тарифами (одно-, двох-і більш тарифний). Іншими словами, лічильники даного типу здатні запам'ятовувати і показувати кількість використаної електроенергії в залежності від запрограмованих періодів часу. Багатотарифний облік досягається за рахунок набору лічильних механізмів, кожний з яких працює у встановлені інтервали часу, які відповідають різним тарифам. Електронні електролічильники значно більш довговічні, мають більший міжповірочний період (4-16 років).

Індукційні прилади при конструюванні не були розраховані на наявність в квартирах великої кількості потужних побутових приладів і найчастіше не витримували навантаження, в той час як електронні лічильники набагато більш стійкі широкому діапазону навантажень у мережі. Крім того, крім очевидних технічних переваг, поліпшеного дизайну, зростання популярності електронних лічильників був обумовлений і поступовим зниженням їх вартості на ринку.

Вимоги до приладів обліку електроенергії

До основних вимог, що пред'являються до приладів обліку електричної енергії, можна віднести клас точності, «тарифність» і міжповірочний інтервал.

Клас точності. Один з основних технічних параметрів електролічильника. Він показує похибки вимірювань приладу. До середини 90-х років всі встановлювані в житлових будинках електролічильники мали клас точності 2,5 (тобто максимально допустимий рівень похибки цих приладів становив 2,5%). У 1996 році був введений новий стандарт точності приладів обліку, використовуваних в побутовому секторі - 2,0. Саме це стало поштовхом до повсюдної заміні індукційних лічильників на більш точні, з класом точності 2,0.

Тритарифний облік елетроенергії

Тарифність є важливим технічним параметром електролічильника. Ще зовсім недавно всі електролічильники, застосовувані в побуті, були однотарифні, тобто здійснювали облік електричної енергії за одним тарифом. Функціональні можливості сучасних лічильників дозволяють вести облік електроенергії по зонах доби і навіть за порами року, дозволяючи значно економити електроенергію і розвантажити електромережі в пікові години, за рахунок так званої «прання вночі».
Двохтарифні лічильники електроенергії здатний вести роздільний облік в різний час доби. В даний час, одним із способів економити на рахунках за електрику є двотарифна система обліку електроенергії.
Двотарифні лічильники дають можливість платити за енергію менше: у встановлений час вони автоматично переключаються на нічний тариф, який істотно нижче денного. Нічний тариф дає можливість суттєво скоротити витрати на оплату електроенергії. Для розвинених електролічильників можна застосувати будь-яку тарифну політику. Наприклад, якщо енергетики вирішать зробити знижки по вихідним, то скористатися ними зможуть лише власники електролічильників, здатних підтримувати декілька тарифів.

Двотарифна система обліку електроенергії вигідна, як споживачам, так і всій енергосистемі в рівній мірі. Справа в тому, що навантаження на електростанції протягом доби змінюється. Пікові навантаження на електромережі припадає на ранкові (7:00-10:00) і вечірні (19:00-23:00) години. Вночі переважна кількість людей спить, і навантаження на електростанції скорочуються в рази. Така нерівномірність графіка навантаження енергосистеми негативно позначається на технічному стані устаткування. Крім того, в періоди максимумів компанія змушена задіяти всі свої потужності, внаслідок чого, на ремонт обладнання доводиться виділяти значні кошти. Такі навантаження можна знизити за допомогою вирівнювання добового обсягу електроспоживання, використовуючи деякі енергоємні побутові прилади (наприклад, посудомийна і пральна машина) в нічний час. До того ж це дозволить споживачам заощадити за рахунок більш вигідних тарифів.

За зовнішнім виглядом, способом монтажу і підключення двохтарифні лічильники не відрізняються від звичайних однотарифних. Різниця полягає в тому, що у встановлені години табло лічильника змінює свої покази. Вартість таких лічильників вище однотарифних, проте, в достатньо короткий час окупається за рахунок скорочення витрат на електроенергію.

Міжповірочний інтервал. З плином часу деталі електролічильника зношуються, і клас точності електролічильника неминуче змінюється. Настає момент, коли електролічильник необхідно повторно перевірити на точність його свідчень. Період з моменту первинної перевірки (зазвичай з дати виготовлення) до наступної перевірки називається міжповірочним інтервалом (МПІ). Обчислюється МПІ в роках і вказується в паспорті електролічильника. Зазвичай електронні лічильники значно поступаються в тривалості МПІ в порівнянні з індукційними лічильниками, тому що комплектація, використовувана в більшості вітчизняних електронних лічильників, складається з деталей, стабільність параметрів яких виробник не нормує.

Ми відправляємо службами доставки в будь-який куточок України

Кабельний підігрів трубопроводів

стабілізатор напруги Частотний перетворювач

Кабельний обіргів, альтернативна енергетика - 095 820 5556

Електромонтаж 050 373 9418 Інтернет-магазин - 067 177 8308